Bezprzewodowa klawiatura Chatting od Cideko

Jeżeli masz już dosyć klasycznych, masywnych klawiatur, to firma Cideko przygotowała dla Ciebie nie lada gratkę. Na rynek weszła właśnie nowa, bezprzewodowa klawiatura tej firmy o nazwie Chatting. Na wstępnie należy zaznaczyć, że nie jest to zwykła klawiatura – znajdziecie w niej również zintegrowaną mysz 3D oraz porty mikrofonu i słuchawek.

Urządzenie cechuje nietypowy, ale też wyjątkowo przyjemny dla oka design, który ma też zastosowanie funkcjonalne. Kształt klawiatury sprawia, że jest ona poręczna i leży doskonale w dłoniach, przez co nie męczą się one w trakcie pracy. Chatting jest stosunkowo niewielki – mierzy jedyne 142 x 88 x 29 mm, dzięki czemu możemy go zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Mimo swoich małych rozmiarów klawiatura ma układ klawiszy QWERTY, co sprawi, że osoby przyzwyczajone do klasycznych klawiatur poczują się od razu jak w domu.
Producent wyposażył Chatting w pięć klawiszy funkcyjnych, które możemy w dowolny sposób zdefiniować (niestety, tylko jeżeli korzystacie z Windowsa). Kolejną bardzo ważną zaletą urządzenia jest to, że instaluje się ono na zasadzie Plug & Play – wystarczy podłączyć załączony do zestawu adapter USB i już możemy pracować. Chatting współpracuje nie tylko z Windowsem (od MS Windows 98 po 7), ale także z Linux’emMac OS X (w v10.2 lub wyższej). Litowo-jonowa bateria (110 mAh) wielokrotnego ładowania ma wystarczyć na około 10 godzin nieprzerwanej pracy. Chatting ma zasięg do około 10 m.
Jeżeli poczuliście się zainteresowani, klawiaturę możecie nabyć za 319 zł natej oto stronie.
Na poniższym filmiku możecie zobaczyć Chatting w akcji: