Bezpieczne Samsungi Galaxy Note 7 będą oznaczane zieloną ikoną baterii

Nie milkną echa po sporej aferze związanej z wybuchającymi akumulatorami w telefonach Samsung Galaxy Note 7. Pomimo tego, że od odkrycia defektu minęło już trochę czasu, Samsung cały czas walczy ze skutkami fatalnej wady, które wystąpiła w wybranych egzemplarzach. Jak już informowaliśmy, producent zdecydował się w końcu na wymianę wszystkich sprzedanych urządzeń, a posiadaczy tego modelu poprosił o niezwłoczne wyłączenie urządzenia i udanie się do najbliższego punktu sprzedaży.
Każda osoba, która zakupiła Galaxy Note 7 przed wykryciem usterki może (i powinna) nieodpłatnie wymienić swój telefon na zupełnie nowy. Aby klienci mieli pewność, że nowy model jest wolny od wybuchowej wady, producent przygotował dwa akcenty, które jednoznacznie będą informowały o tym, czy telefon jest bezpieczny. Pierwszym z nich będzie wielka litera S na opakowaniu urządzenia. Pochodzi ona od słowa safe oznaczającego bezpieczny.Kolejnym zabiegiem, wcielonym już w samo urządzenie, będzie zmiana koloru ikony baterii w systemie Android. Bezpieczne modele będą posiadały zieloną ikonę, w przeciwieństwie do standardowej białej, obecnej w potencjalnie niebezpiecznych egzemplarzach. Samsung wprowadzi do nowych modeli odpowiednią modyfikację systemu, który poza nią nie będzie różnił się od standardowej wersji.
Oczywiście jasne jest to, że sprawny programista będzie w stanie sam wprowadzić taką modyfikację, potencjalnie po to, by przy odsprzedaży urządzenia zapewnić kupca o tym (i skłamać), że telefon jest bezpieczny. Z drugiej strony po co ktoś miałby to robić, skoro nieodpłatnie może teraz wymienić urządzenie na nowe? Miejmy zatem nadzieję, że do takich sytuacji nie będzie dochodzić.
Jak informuje serwis ZDNet, w tej chwili w samej Korei Południowej trwa wymiana 400 tysięcy egzemplarzy modelu Note 7. W skali całego świata liczba ta na pewno będzie znacznie większa. Samsung w obliczu tej ogromnej gafy spisuje się rzeczywiście na medal. Reakcja producenta była szybka, a decyzja o wymianie wszystkich urządzeń, pomimo tego, że wada dotknęła mniej niż jedno urządzenie na tysiąc, zasługuje na pochwałę.

Źródło:Pocketnow