Betatesty AutoMapy dla Androida otwarte dla wszystkich

AutoMapa to zdecydowanie jedna z najpopularniejszych nawigacji w Polsce. Od dłuższego czasu mogli z niej korzystać również użytkownicy telefonów komórkowych wyposażonych w systemy Windows Mobile, a od zeszłego roku również iOS. Brakowało jednak wersji na najpopularniejszy system czyli Androida. Teraz jednak się to zmieniło. Jak poinformował na swojej stronie producent – AutoMapa niedługo wejdzie do Android Marketu. Dodatkowo uruchomione zostały beta testy, które dostępne mają być dla wszystkich zainteresowanych.
Beta testy są od kilku dni dostępne na stronie producenta. Jak czytamy w oświadczeniu prasowym wersja beta zawiera między innymi w pełni działająca funkcję LiveDrive! umożliwiająca szybkie pokonywanie korków.
„- AutoMapa dla platformy Android to jedna z najbardziej oczekiwanych aplikacji przez użytkowników urządzeń spod znaku zielonego robota. Mamy nadzieje, że dzięki tak szerokiemu programowi beta testów AutoMapa będzie też najlepiej dopasowaną aplikacją dla potrzeb jej użytkowników” – mówi Janusz M. Kamiński, szef PR i Marketingu AutoMapy.
Równocześnie w tym samym oświadczeniu AutoMapa ogłosiła zaprzestanie wsparcia programu dla najstarszych wersji systemów mobilnych: WCE 4.2 i PPC 2003 (SE). Systemy są już przestarzałe i w obecnej chwili AutoMapa nie odnawia już dla nich certyfikatów. Nie umożliwiają one również działania funkcji LiveDrive!. Jak czytamy w oświadczeniu „Ostatnią wersją programu, która pracować będzie na systemach PPC 2003, PPC 2003 (SE) i WCE 4.2 jest AutoMapa 6.10. Również mapy użyte w AutoMapie 6.10 są ostatnimi działającymi z tą wersją programu.”.
 

Źródło: AutoMapa