Bentley wykorzystał technologię NASA by stworzyć nietypowe zdjęcie swojego auta

Na pierwszy rzut oka mogłoby się wydawać, że fotografia, która została umieszczona poniżej, najzwyczajniej świecie przedstawia słynny most Golden Gate z San Francisco. W rzeczywistości, jest to zdjęcie, które promuje pojazd o nazwie Bentley Mulsanne i składa się z… 53 miliardów pikseli.
Jeżeli przyjrzycie się zdjęciu bardzo dokładnie, zobaczycie, że na moście znajduje się wiele pojazdów, ale by odnaleźć wśród nich wspomnianego wartego 330 tysięcy dolarów Bentleya, trzeba je nieco powiększyć. Na szczęście, strona dewelopera właśnie na to pozwala.

BentleyBentleyBentleyKliknij na obrazek, aby go powiększyć


Co ciekawe, do stworzenia tego obrazu, firma stojąca za samochodem wykorzystała technologię pochodzącą z NASA. Fotografia to w rzeczywistości 70 odpowiednio połączonych ze sobą różnych zdjęć, z których tylko część przedstawia nowego Bentleya Mulsanne, a pozostałe tworzą piękną panoramę mostu Golden Gate.
Warto dodać, że do wydrukowania pełnowymiarowej fotografii potrzebna by była ogromna ilość papieru. Otóż, wtedy obraz zajmowałby teren o powierzchni większej niż rozmiar boiska piłkarskiego.

Źródło:Bentley