Battlefield 1: Nie przejdą – pierwszy dodatek w drodze

Pierwszy dodatek do jednej z najpopularniejszych strzelanin ostatnich lat rozszerzy zawartość produkcji EA DICE o zupełnie nową armię – po raz pierwszy wcielimy się tutaj w żołnierzy francuskich. To oczywiście niesie ze sobą także sporą aktualizację zestawu broni, która będzie odwzorowywać oręż wykorzystywany podczas walk w I Wojnie Światowej.
Oczywiście największą gratką dla miłośników tej strzelaniny są dwie nowe mapy – pierwsza z nich inspirowana będzie miejscem jednej z najsłynniejszych wojennych potyczek w historii, czyli Verdun. Będzie do plansza pełna odniesień do historycznego starcia znanego jaklo „Kowadło diabła” polegającego na nieustannym ostrzale bronią artyleryjską tamtejszych terenów, jak również nie zabraknie wielu okopów czy podziemnych tuneli, wykonanych zgodnie z prawdą historyczną.
Battlefield 1: Nie przejdą
Druga z map przeniesie nas już w pobliże miejscowości Soissons, oferując graczowi także zupełnie inne doznania – w tym wypadku na piedestale postawione zostaną działania artyleryjskie, a główne potyczki będą toczyć się wokół okolicznych mostów.
W zapowiedziach twórców każdy kolejny dodatek do Battlefield 1 ma zawierać cztery mapy – twórcy zapowiedzieli na razie dwie plansze, pozostaje więc czekać na kolejne zapowiedzi odnośnie kolejnych lokacji, które znajdą się w grze.
Battlefield 1: Nie przejdą
Dodatek Nie przejdą ma trafić do sprzedaży w marcu 2017 roku – docelowe platformy do PC, PlayStation 4 oraz Xbox One.