Battle of Cultures: Polacy zbierają pieniądze na grę MMORPG

Battle of Cultures to MMORPG, w którym gracze mogą wcielić się w przedstawicieli jednej z czterech frakcji/nacji – piratów, wikingów, samurajów i Persów. Na skutek klątwy magicznych kamieni znalezionych na przestrzeni wielu lat przez przywódców każdej frakcji, wszystkie nagle zostały przeniesione w inny wymiar i czasoprzestrzeń.

Fabuła może nie powala na kolana, ale Battle of Cultures ma kilka innych atutów, które czynią z niej naprawdę interesującą produkcję. Gracze mogą bawić się zarówno w trybie PVE (przeciwko potworom), jak i PVP (przeciwko graczom). Co więcej, mogą brać udział w głosowaniu z kim chcą wejść w sojusz w danym tygodniu. Na podstawie liczby głosów silnik gry dobiera algorytmem dwie pary sojuszników na najbliższy tydzień.

Ogromnym atutem gry będzie to, że do rozpoczęcia zabawy nie będzie konieczna instalacja, ponieważ Battle of Cultures będzie można odpalić w przeglądarce internetowej. Ciekawymi elementami są wspomniane wyżej możliwość wyboru sojuszników drogą głosowania i nieustanna zmiana sytuacji politycznej.

Gildie będą miały ogromny wpływ na graczy. Każdy, kto zdecyduje się na wstąpienie do gildii, będzie musiał dołożyć się do banku gildii. Za zebrane pieniądze przywódca nabywa potrzebne power-upy, które zostają przyznane wszystkim członkom na stałe.

Twórcy Battle of Cultures planują w przyszłości wprowadzić możliwość zarabiania prawdziwych pieniędzy za udział w turniejach. Więcej informacji znajdziecie na oficjalnej stronie projektu w platformie wspieram.to.

Źródło: wspieram.to