Bambusowy smartfon ADZero

Widzieliśmy już różne smartfony: bywały dziwne, ładne, brzydkie, mocne, słabe… ale na pewno nie widzieliśmy jeszcze smartfona bambusowego. Pierwsze plotki i projekty pojawiały się na początku tego roku, ale nie było to jeszcze nic pewnego. Tymczasem teraz mamy już oficjalne zdjęcia modelu Bamboo. Mała firma z Wielkiej Brytanii o nazwie AD zainteresowała się projektem niejakiego Kierona-Scott Woodhouse’a, studenta Middlesex University. Były już student został zatrudniony na stanowisku projektanta i w efekcie otrzymaliśmy to, co możecie podziwiać poniżej.

Cały korpus AD Bamboo będzie wykonany z lakierowanego drewna bambusa. Nie wiemy jeszcze jaką przekątną będzie posiadał ekran smartfona. Wiemy za to, że ilość przycisków fizycznych ograniczono do minimum: włącznik, regulacja głośności i spust migawki (?). Klawisze funkcyjne będą dotykowe. Na dole urządzenia umieszczono port microUSB oraz gniazdo słuchawkowe mini-jack 3,5 mm. Na plecach telefonu znajdziemy jedynie obiektyw aparatu fotograficznego.

Niestety póki co nie znamy żadnych detali na temat strony hardware’owej Bamboo. AD twierdzi, że smartfon będzie działać pod kontrolą Androida 4.0 Ice Cream Sandwich, co zapewne oznacza procesor dwurdzeniowy i 1 GB pamięci RAM. Nie da się ukryć, że całość robi bardzo pozytywne wrażenie na odbiorcy. A jak Wam podoba się bambusowy smartfon?

Źródło: slashgear