Baldur’s Gate Enhanced Edition zapowiedziane

Jakiś czas temu na łamach Conowego mogliście przeczytaćnewsa dotyczącego oficjalnej strony Baldur’s Gate, na której ni stąd, ni zowąd pojawiły się informacje mogące wskazywać na to, że w produkcji znajduje się kolejna odsłona kultowej sagi. Niedawno na wspomnianej stronie pojawił się również zegar odliczający czas do… no właśnie, czego?
Widniejąca na stronie grafika informuje nas, że już latem w nasze ręce wpadnie Baldur’s Gate: Enhanced Edition. Czym ona będzie? Tego jeszcze nie wiemy. W ciągu ponad trzynastu lat, które minęły od premiery pierwszej części gry mieliśmy okazję widzieć już wiele edycji kolekcjonerskich i specjalnych zatem bezcelowym wydaje mi się robienie tak wielkiego szumu wokół kolejnej.
Być może chodzi o ulepszoną oprawę graficzną, a także dostosowanie gry do nowoczesnego sprzętu i najnowszych wersji Windowsa. Nie ukrywam, że mile widziane byłyby także nowe zadania i przedmioty, które znacznie wzbogaciłyby świat gry czy też połączenie obu gier w jedną spójną historię, co mieliśmy już okazję zobaczyć przy okazji kilku znanych modów.
Poniżej możecie obejrzeć grafikę, która pojawiła się na oficjalnej stronie Baldur’s Gate. Kolejne informacje na temat Enhanced Edition będziemy przekazywać Wam na bieżąco!

Źródło: baldursgate.com