Baldur’s Gate Enhanced Edition również dla Maców

Co kilka dni docierają do nas nowe informacje na temat Baldur’s Gate Enhanced Edition, która pojawi się na półkach sklepowych już latem. Tym razem studio Overhaul Games ujawniło kolejną, po pecetach i iPadzie, platformę, na którą tworzona jest udoskonalona wersja kultowej produkcji.
Baldur’s Gate Enhanced Edition trafi również na komputery działające pod kontrolą Mac OS X. Overhaul Games zapowiada, że gra zsynchronizowana będzie z usługą iCloud. Nic też nie będzie stało na przeszkodzie, aby uruchomić BGEE w trybie szerokoekranowym. Edycja Rozszerzona Sagi Baldur’s Gate zawita do Mac App Store równocześnie z wersjami przeznaczonymi na pecety i iPady.
Mamy dobrą informację także dla graczy, którzy przez długi czas bezskutecznie próbowali uruchomić grę w trybie wieloosobowym na nowszych wersjach systemu Microsoft Windows – Overhaul Games pracuje nad tym, aby tryb multiplayer nie sprawiał nam już żadnych problemów, dzięki czemu będziemy mogli udać się na poszukiwanie przygód wraz z przyjaciółmi.
Teraz pozostaje nam już tylko czekać na reedycje innych klasyków takich, jak Planescape Torment czy Icewind Dale. A Wy, którą z kultowych gier cRPG chcielibyście zobaczyć w nowych szatach?

Źródło: baldrursgate.com