Aż 25% najpopularniejszych stron korzysta z WordPressa

Serwis W3Techs podał interesujące statystyki związane z wykorzystaniem różnych CMSów na najpopulrniejszych stronach na świecie. Pod uwagę brano pierwsze 10 milionów stron sklasyfikowanych według Alexa.com. Do wyniku osiągniętego przez WordPressa wliczano strony, które działanie swe opierały na otwartej wersji WordPressa, którego każdy może pobrać oraz uruchomić na własnym serwerze i wszystkie te, hostowane na WordPress.com, które dysponują swoją własną domeną, a nie tylko subdomeną nadaną przez ten serwis. Gdyby brano pod uwagę także strony bez własnej domeny, wynik WordPressa byłby lepszy, a ten i tak jest fenomenalny.
Okazuje się, że spośród 10 milionów najczęściej odwiedzanych według Alexa.com stron aż 25% wykorzystuje WordPressa. Co więcej, jeśli zerkniemy jedynie na pierwsze 1000 stron sklasyfikowanych przez ten serwis, wynik WordPressa będzie jeszcze wyższy i wyniesie 30,3%. Tuż za WP znajduje się popularny Drupal z wynikiem 19,7% oraz Adobe Experience Manager (11,8%). Należy jednak zwrócić uwagę, że wiele spośród wąskiego grona 1000 najpopularniejszych stron posiada autorskie CMSy, stworzone od podstaw na zlecenie ich właścicieli.Co ciekawe, 57% wszystkich stron internetowych nie korzysta z żadnego CMSa. Spośród pozostałych 43% aż 58,7% wykorzystuje właśnie WordPressa. Programiści tworzący 29,5% spośród wszystkich nowopowstałych stron decydują się zaimplementować na nich właśnie WP.
Jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że co 74 sekundy jedna spośród 10 miliona najpopularniejszych stron przerzuca się na CMS WordPress, to okaże się, że jeszcze lepszy wynik tego systemu zarządzania treścią jest tylko kwestią czasu.

Źródło: W3Techs