Autopilot ma być całkowicie samodzielny – Musk szuka inżynierów dla Tesli przez Twittera

Wserii tweetów CEO firmy Tesla – Elon Musk, ogłosił informację o tym, że szuka on nowych inżynierów do pracy nad nową funkcją w samochodach Tesli – Autopilotem. Jak przeczytamy, jest to najbardziej priorytetowe zadanie, nad którym obecnie pracują programiści Tesli, a celem Muska jest uczynienie Autopilota zdolnym do samodzielnego kierowania samochodem.
Jak określił w jednym z tweetów Musk, szuka on „hardkorowych” inżynierów oprogramowania. Mają to być osoby z pewnością osoby z dużym doświadczeniem w programowaniu, jednak niekoniecznie muszą one mieć w swoim życiorysie jakikolwiek epizod związany z rynkiem motoryzacyjnym. Swoje kandydatury można zgłaszać pod adresem autopilot@teslamotors.com. Wraz ze zgłoszeniem kandydaci są proszeni o próbki swojego kodu, co jest standardowym wymaganiem w tego typu ogłoszeniach.
Każdy z programistów, który zostanie zaproszony do siedziby Tesli odbędzie rozmowę z samym Muskiem. Autopilot jest teraz najważniejszym zadaniem w firmie, dlatego CEO osobiście je nadzoruje. Jak sam poinformował, każdy raport z postępów nad rozwojem Autopilota trafia bezpośrednio na jego biurko.  Wydaje się więc, że Musk zaciekle chce wyprzedzić Google i inne firmy pracujące nad autonomicznymi samochodami – Tesla w tym zakresie była jak dotąd trochę z tyłu. Autopilot tak naprawdę nie posiada w tej chwili funkcji, które kojarzymy z autopilotem. Program ten jest w stanie sam utrzymywać samochód na drodze i go prowadzić, jednak tylko na autostradach, a wszystko musi być nadzorowane przez kierowcę. Ambicją Muska jest jednak uczynienie go całkowicie samodzielnym w ciągu najbliższych trzech lat, i znając upór CEO Tesli, z pewnością mu się to uda.

Źródło: Twitterfot. Tesla Club Belgium / CC BY 2.0