Asus zaprezentował trzy smartfony ZenFone 3, w tym gigantycznego Ultra

Firma ASUS zaprezentowała właśnie trzy nowe smartfony. Są nimi ZenFone 3, ZenFone 3 Deluxe oraz ZenFone 3 Ultra. Wszystkie urządzenia zamknięte są w metalowej obudowie, a różnice pomiędzy nimi sprowadzają się nie tylko do przekątnej ekranu. Ba, są one naprawdę duże.
ASUS ZenFone 3 Deluxe
ASUS ZenFone 3 Deluxe jest nowym flagowcem ASUSa. Wyposażono go w 5,7-calowy ekran o rozdzielczości Full HD 1080×1920 pikseli. O jego wydajność dba wydajny procesor Qualcomm Snapdragon 820 oraz, w najdroższej wersji, nawet 6 GB pamięci RAM. ASUS ZenFone 3 DeluxeJeden z wariantów ZenFone 3 Deluxe sprzedawany będzie z aż 256 GB pamięci na dane. Pomimo tego, nie zabraknie w nim gniazda kart pamięci micro SD (która zastąpi jedną z kart SIM, jeśli nie będziemy korzystali z trybu Dual SIM). W tylnej części obudowy, tuż pod aparatem o rozdzielczości 23 Mpix, znajdzie się miejsce na czytnik linii papilarnych.
Przy tak wydajnym procesorze martwi nieco pojemność baterii wynosząca 3000 mAh. Baterię naładujemy błyskawicznie dzięki technologii QuickCharge 3.0 za pośrednictwem portu USB Typu C.
ASUS ZenFone 3
ASUS ZenFone 3 posiada 5,5-calowy ekran IPS o rozdzielczości Full HD 1080×1920 pikseli. O odpowiednią wydajność zadba procesor Snapdragon 625 oraz maksymalnie 4 GB pamięci RAM. Na użytkownika, podobnie jak w modelu Deluxe, czeka czytnik linii papilarnych oraz USB Typu C.ASUS ZenFone 3Z tyłu znajdziemy kamerkę o rozdzielczości 16 megapikseli, z przodu natomiast aparat 8 Mpix. W sprzedaży pojawią się wersję z maksymalnie 64 GB pamięci na dane, obsługujące karty pamięci micro SD, z hybrydowym gniazdem Dual SIM. Urządzenie zasili bateria o pojemności 3000 mAh.
ASUS ZenFone 3 Ultra
ASUS ZenFone 3 Ultra to prawdziwy gigant. Wyposażono go w 6,8-calowy ekran IPS, wyświetlający obraz w rozdzielczości Full HD 1080×1920 pikseli. W tym wypadku postawiono na szczęście na dużą baterię o pojemności 4600 mAh.ASUS ZenFone 3 UltraWewnątrz znajduje się układ Snapdragon 652 o wydajności porównywalnej do Snapdragona 810 oraz 4 GB pamięci RAM. Jeśli chodzi o pamięć na dane, przewiduje się kilka różnych wariantów, przy czym najpojemniejszy posiadał będzie 128 GB przestrzeni. Z tyłu znajdziemy kamerkę 23 Mpix, identyczną jak w modelu Deluxe. Czytnik linii papilarnych znajdzie się w tym przypadku z przodu smartfona, w przycisku Home.
Nie znamy jeszcze ani cen, ani daty premiery żadnego z urządzeń. Jak tylko będziemy wiedzieli cokolwiek – damy znać.
 

Źródło: Asus