Asus szykuje netbooka za 200 dolarów

Słysząc słowo „netbook” z jakim producentem związana jest wasza pierwsza myśl? Mi w głowie pojawiają się dwie firmy: Acer i Asus – obie w swoim portfolio mają sporą ilość tego typu urządzeń. Okazuje się, że druga z nich zamierza jeszcze je powiększyć o ciekawą (cenowo) propozycję.

Według najnowszych informacji producent ten szykuje się do prezentacji netbooka, mającego docelowo kosztować 200 lub 250 dolarów (w przeliczeniu daje to 600-750 złotych) – znajdziecie tańszego netbooka? Gwarantuję, że nie – pod warunkiem, że nie będziecie szukać chińskich podróbek w sieci 😉

Niskobudżetowy netbook Asusa ma być przeznaczony przede wszystkim do przeglądania internetu. Pod kontrolą którego systemu operacyjnego będzie działał? Tego na razie nie wiadomo. Spekuluje się jedynie, że może to być Android 3.0 (na netbooku?) lub Chrome OS.

Na chwilę obecną nie są znane na jego temat żadne szczegóły. Ale sami widzicie, że zapowiada się ciekawe urządzenie dla wszystkich, którzy nie mogą sobie pozwolić na drogi sprzęt.