ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti od dziś w sprzedaży

ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti została wykonana w jedynej w branży technologii Auto-Extreme z komponentami Super Alloy Power II zapewniających wysoką jakość konstrukcji i niezawodność działania. Została również wyposażona w oprogramowanie GPU Tweak II z narzędziem XSplit Gamecaster, które pozwalają intuicyjnie podkręcać wydajność karty i strumieniować grę.
Nowe karty graficzne ROG Strix zostały skonstruowane z 2,5-slotowym chłodzeniem, dzięki czemu oferują o 40% większą powierzchnię radiatora w porównaniu do poprzednich konstrukcji 2-slotowych. Dzięki temu karta jest znacznie chłodniejsza i cichsza. Jest wyposażona w unikalne technologie firmy ASUS, w tym zupełnie nową MaxContact. Jest to najlepsza w branży technologia chłodzenia GPU, oferująca powiększony radiator miedziany, który bezpośrednio styka się z GPU. Precyzyjnie wykonana konstrukcja MaxContact charakteryzuje się powierzchnią, która posiada 2 razy większą styczność z GPU niż tradycyjne radiatory, a w rezultacie poprawioną wydajnością wydalania ciepła. MaxContact wraz z trzema opatentowanymi wentylatorami 0 dB typu wing-blade gwarantują, że ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti zapewnia o 30% niższy poziom chłodzenia i jest trzykrotnie cichsza niż karty referencyjne.ASUS ROG Strix GeForce GTX 1080 TiWentylatory zastosowane w kartach graficznych ROG Strix są certyfikowane w ramach International Protection Marking na poziomie IP5X w zakresie odporności na kurz, co zwiększa ich niezawodność i wydłuża ich żywotność.
Nie zabrakło możliwości dostosowania ustawienia trybów ASUS FanConnect II do własnych preferencji. W trybie „Auto” prędkość wentylatora obudowy ustalana jest na podstawie temperatury GPU i działa w oparciu o fabryczne ustawienia domyślne. Tryb manual: umożliwia ustawienie stałych prędkości dla podłączonych wentylatorów; a tryb user-defined umożliwia uzależnienie prędkości obrotu wentylatorów obudowy od temperatury CPU, albo od temperatury GPU. Dodatkowo, inteligentna, automatyczna procedura kalibracji wykrywa wszystkie podłączone, sterowalne wentylatory i pozwala dopasować ich prędkości dla uzyskania wydajnego chłodzenia i cichej pracy.
Wyposażona w funkcję oświetlenia Aura RGB zarówno na osłonie, jak i na tylnej płycie, karta graficzna ROG Strix potrafi wyświetlać miliony kolorów i sześć różnych efektów, zapewniając personalizację systemu grania. ROG Strix GeForce GTX 1080 Ti obsługuje opcje ASUS Aura Sync, technologię synchronizacji LED RGB, która umożliwia kompletną personalizację systemu do gier, gdy karta graficzna jest sparowana z płytą główną wyposażoną w obsługę technologii Aura.

Porty HDMI przyjazne dla VR
Karty graficzne ROG Strix są wyposażone w dwa porty HDMI umożliwiające podłączenie urządzenia VR i jednoczesną obsługę ekranu, dzięki czemu można cieszyć się wirtualną rzeczywistością w dowolnym momencie, bez konieczności przełączania kabli.
Technologia Auto-Extreme
Wszystkie karty graficzne ASUS są teraz produkowane w technologii Auto-Extreme. Jest to pierwszy w branży, w 100% zautomatyzowany proces produkcji, który wykorzystuje ponoć tylko najlepsze materiały. Technologia Auto‑Extreme zapewnia niezmiennie wysoką jakość kart graficznych i ich zwiększoną wydajność oraz żywotność. Nowy proces produkcji jest również przyjazny środowisku, ponieważ eliminuje użycie mocnych chemikaliów i zmniejsza zużycie energii o 50%.
GPU Tweak II z narzędziem XSplit Gamecaster
Dzięki zaprojektowanemu na nowo intuicyjnemu interfejsowi użytkownika, GPU Tweak II czyni podkręcanie i grę łatwiejszą niż kiedykolwiek przedtem, zachowując jednocześnie zaawansowane opcje dla wytrawnych overclockerów. Za pomocą jednego kliknięcia, nowa funkcja Gaming Booster, maksymalizuje wydajność systemu, zamykając zbędne procesy i automatycznie przydzielając wszystkie wolne zasoby. Dołączona, roczna licencja premium XSplit Gamecaster – o wartości 99 dolarów – umożliwi użytkownikom strumieniowanie lub nagrywanie rozgrywki z poziomu wygodnej nakładki w grze. Nakładka wyświetla też prędkość taktowania procesora graficznego, temperaturę i użycie modułu VRM, a także pozwala szybko i prosto kontrolować wybór profili gier i wydajności dzięki GPU Tweak II.
ASUS Strix GeForce GTX 1080 Ti jest już dostępna w sprzedaży w cenie 3699 złotych.

ROG Strix GTX 1080 Ti OC edition
(ROG-STRIX-GTX1080TI-O11G-GAMING)

  • OC Mode – GPU Boost Clock : 1708 MHz GPU Base Clock: 1594 MHz
  • Gaming Mode (Default) – GPU Boost Clock: 1683 MHz, GPU Base Clock: 1569 MHz
  • OpenGL 4.5
  • 11 GB pamięci GDDR5X
  • szyna 352-bit
  • 1x DVI-D, 2x HDMI 2.0, and  2x DisplayPort 1.4

 

 

Źródło: ASUS