ASUS przedstawia nowe routery z serii 4G LTE

Stylowe i kompaktowe routery obsługują połączenia 4G LTE lub Ethernet WAN. Łączą wygodę korzystania z szybkich, mobilnych usług szerokopasmowych 4G LTE za pomocą przewodowych i bezprzewodowych rozwiązań sieciowych. Flagowy model 4G-AC55U wyróżnia się dwuzakresową łącznością Wi-Fi 802.11ac o całkowitej prędkości do 1167 Mbit/s, a także dwoma portami WAN z obsługą trybu omijania błędów i trybu powrotu (failover i fallback). Z kolei 4G-N12 to model podstawowy z obsługą dwóch portów WAN i Wi-Fi w standardzie N o przepustowości do 300 Mbit/s. Dwie zewnętrzne anteny zwiększają zasięg oraz zapewniają silny i stabilny sygnał.
Dostęp do Internetu uzyskamy wkładając odpowiednią kartę SIM 4G LTE lub micro-SIM do złącza routera. Po włączeniu urządzenie automatycznie podłączy się do sieci mobilnej przez dedykowaną antenę zewnętrzną. Pełne, mobilne protokołowanie danych sprawia, że użytkownicy z łatwością unikną przekroczenia limitów transferu danych w swoich pakietach usługowych.
Konfiguracja obu modeli jest podobno bardzo prosta i intuicyjna. Według zapewnień ASUSa wystarczy kilka minut i trzy proste kroki, by za pomocą interfejsu użytkownika ASUSWRT rozpocząć procedurę instalacji. Urządzenia zostały wyposażone w przenośne wskaźniki mocy sygnału sieciowego, które usprawniają instalację i diagnostykę.
ASUS 4G-AC55U obsługuje połączenia 4G LTE do 150 Mbit/s przy pobieraniu i do 50 Mbit/s przy przesyłaniu danych. Pracuje w najnowszym, dwuzakresowym standardzie Wi-Fi 802.11ac i oferuje łączną prędkość do 1167 Mbit/s na pasmach 2.4 GHz i 5 GHz. Zewnętrzne anteny i możliwość korzystania z częstotliwości radiowej pozwalają uzyskać szeroki zasięg.ASUS 4G-AC55URouter posiada dwa porty WAN, z obsługą połączenia przez Ethernet dzięki Gigabit Ethernet WAN. Z obsługą trybów omijania błędów i powrotu (failover i fallback) zarówno dla połączeń 4G LTE, jak i Ethernet WAN mamy zapewnioną niezakłóconą łączność z siecią. Jeśli jedno z połączeń zawiedzie, urządzenie automatycznie przełączy się na kolejne. Sprzęt uzupełniają cztery porty Gigabit Ethernet LAN i port USB 2.0 do udostępniania sieci drukarkom czy pamięciom masowym.
Diody statusu LED na bieżąco informują użytkowników o stanie połączenia. Wskaźnik mocy sygnału pozwala na najkorzystniejsze ulokowanie urządzenia.
Model ASUS 4G-N12 osiąga prędkość 4G LTE do 100 Mbit/s (w przypadku pobierania) i 50 Mbit/s (w przypadku wysyłania), a przy łączności Wi-Fi 802.11n – do 300 Mbit/s. Będzie dobrym rozwiązaniem dla osób, które poszukują alternatywy dla stacjonarnych usług szerokopasmowych.ASUS 4G-N12 Podobnie jak zintegrowany moduł 4G LTE, jeden z czterech portów LAN może zostać skonfigurowany jako port Ethernet WAN, co zapewnia użytkownikom dodatkową możliwość wyboru preferowanego połączenia z Internetem.
ASUS 4G-AC55U i 4G-N12 są już dostępne w Polsce.
Sugerowane ceny detaliczne:

  • ASUS 4G-AC55U 1199 złotych
  • ASUS 4G-N12 599 złotych
Źródło: inf. prasowa