Asus PadFone – czyli symbioza smartfona i tabletu

Zainteresowanie całej technologicznej blogosfery kręci się głównie wokół smartfonów i tabletów. Aż dziw, że dopiero teraz któryś z producentów elektroniki postanowił połączyć ze sobą te dwa urządzenia, by razem uzupełniały się funkcjonalnością i łatwo się ze sobą komunikowały. Oczywiście słusznie domyślacie się już, że chodzi o firmę Asus.
Tajwański producent zaprezentował na targach Computex 2011 swój nowatorki system zwany PadFone’em. Na PadFone składa się smartfon z ekranem o przekątnej 4.3″ oraz 10-calowy tablet, stanowiący niejako stację dokującą. Po połączeniu ze sobą obydwu urządzeń, możliwe staje się zarządzanie treściami zapisanymi w pamięci smartfona z wykorzystaniem o wiele większego i wygodniejszego ekranu tabletu. To jednak nie wszystko. Tablet posiada bowiem dodatkową baterię, która posłuży do ładowania mniejszego brata.Jeśli wierzyć producentowi, to przełączanie obrazu z jednego gadżetu na drugi odbywa się dynamicznie, bez zbędnej zwłoki.
Dokładna specyfikacja PadFone’a pozostaje nieznana. Asus musi jeszcze zdecydować, jakie podzespoły będą napędzać obydwa urządzenia oraz jaka wersja Android OS-u będzie zainstalowana na starcie. Wiemy natomiast, że w 3G wyposażony będzie tylko smartfon, co okazuje się być zamierzonym posunięciem. Wystarczy bowiem połączyć obydwa gadżety, by móc korzystać z bezprzewodowej łączności również na tablecie.Cena pozostaje nieznana. PadFone trafi do sprzedaży w czwartym kwartale tego roku.
I jak Wam się podoba taka koncepcja?