Apple tworzy reality show dla twórców aplikacji – Planet of the Apps

Apple poszukuje twórców innowacyjnych aplikacji, którzy przy okazji chcieliby się wypromować w nowym reality show o nazwie Planet of the Apps. Tak, nazwa w oczywisty sposób nawiązuje do tytułu filmu Planet of the Apes, czyli „Planeta Małp”.
„W programie widzowie mieliby okazje poznać historię programistów i zaobserwować jak wygląda proces tworzenia nowoczesnych narzędzi na platformę iOS.”, tłumaczy Best Silverman, współwłaściciel firmy Propagate, odpowiedzialnej za produkcję reality show.
Apple chce, aby program postrzegany był jako coś więcej niż tylko kolejny reality show. Gigant z Cupertino obiecuje, że wszyscy deweloperzy, którzy wezmą w nim udział, otrzymają wsparcie od „najlepszych w branży ekspertów”, a ci, którzy dotrą do wielkiego finału, będą mieli okazję spotkać się z inwestorami, którzy zainwestują nawet 10 milionów dolarów w najlepszy projekt. Deweloperzy nie stracą jakichkolwiek udziałów w swoim dziele na rzecz innych osób.
Zgłosić się może każda osoba, która wyśle 1-minutowy film prezentujący swoją osobę, a także załączy demonstracyjną wersję swojej aplikacji, napisanej na którykolwiek z systemów Apple – ioS, Mac OS, Watch OS lub TV OS. Na zgłoszenia Apple czeka do 26 sierpnia pod adresem: https://www.planetoftheapps.com/casting-form/
Więcej informacji o projekcie znajdziecie na oficjalnej stronie Planet of the Apps.
 
 

Źródło: inf. własna