Apple sprzedał 52 miliony sztuk iPhone’ów w Q4 2012

iPhone to flagowy smartfon firmy Apple, który cieszy się zainteresowaniem na całym świecie. Jest jednym z największych konkurentów dla smartfonów Samsunga z serii Galaxy S. Mimo iż nie jest aż tak popularny jak południowokoreański produkt to i tak osiąga świetne wyniki sprzedaży.
Według badań sporządzonych przez analityków, biorąc pod uwage ostatni kwartał 2012 roku Apple sprzedał łącznie 52 miliony sztuk iPhone’ów. Te rewelacje ma potwierdzić sprawozdanie, które ukaże się w okolicach 23 stycznia. Śledząc kwartalne wyniki sprzedaży amerykańskiej firmy można zaobserwować kwartalny wzrost sprzedaży iPhone’ów oraz iPad’ów.
52 miliony sprzedanych sztuk świadczy o 93% wzroście w stosunku do poprzedniego kwartału, a także 41% wzrost jeżeli bierzemy pod uwagę rok poprzedni.

iPhone 5 cieszył się największą popularnością, sprzedano aż 35 milionów sztuk tego modelu. Drugie miejsce w tym kwartale zajął iPhone 4 (9,5 miliona sztuk), natomiast trzecie iPhone 4S (7,3 miliona sztuk).

Mimo ogromnej konkurencji ze strony Samsunga popyt na produkty Apple nie słabnie. Jestem ciekaw jak dalej potoczy się walka pomiędzy tymi gigantami po wprowadzeniu nowych urządzeń na rynek i kto wygra walkę o klienta w 2013 roku?
 

Źródło: tomshardware