Apple pozbędzie się wyjścia jack w nowym iPhonie – coraz więcej źródeł potwierdza

Według coraz większej ilości źródeł nowy iPhone od Apple ma być smartfonem jeszcze cienszym niż jego poprzednicy. Według najnowszych wieści dostarczonych przez Fast Company, Apple aby to osiągnąć pozbędzie się gniazda słuchawkowego jack 3,5 mm. Zamiast niego alternatywą dla podłączenia słuchawek będzie port Lightning oraz oczywiście słuchawki bezprzewodowe. Trwają już ponoć zaawansowane prace nad chipem audio od Cirrus Logic, który miałby pozwolić na tego rodzaju połączenie z wykorzystaniem portu Apple.

Nowy system audio od Apple ma zapewniać także system redukcji szumów, opracowany przez Wolfson Microelectronics – brytyjską firmę, którą Cirrus Logic przejęło w roku 2014. Plotki głoszą, że Apple nie będzie dodawało słuchawek w zestawie ze smartfonem, bowiem znacząco podniosłyby one jego cenę. Zamiast tego gigant z Cupertino stworzy urządzenie akcesoryjne, które będzie można kupić za dodatkową opłatą. Wiele wskazuje, że umieszczone zostanie na nim logo Beats audio – wiemy chyba wszyscy co to oznacza. Wysoką cenę. Bardzo wysoką. Tak jak pisaliśmy wcześniej, z nowym iPhonem 7 ma dać się sparować także słuchawki bezprzewodowe.
Przypominamy, że innymi, zdecydowanie bardziej wyczekiwanymi nowościami, które mają zostać wprowadzone do iPhone 7 są rzekomo wodoodporność oraz możliwość ładowania bezprzewodowego.

Źródło: fastcompany