Apple opatentował nowy typ baterii dla urządzeń mobilnych

Zaledwie wczoraj na łamach naszego serwisu mogliście przeczytać o prototypowym wyświetlaczu OLED, który za pomocą wbudowanych ogniw solarnych mógłby odzyskiwać część ze zużytej przez urządzenia przenośne energii. Okazuje się, że w kwestii przedłużenia żywotności baterii również Apple ma do dodania coś od siebie.
Producent opatentował właśnie nowy typ baterii, który może zrewolucjonizować świat urządzeń mobilnych. Baterie te miałyby się składać z arkuszy elektrod o różnych rozmiarach i kształtach. Byłyby one znacznie cieńsze od używanych obecnie, a przy tym nie ograniczone żadnym kryterium kształtu, dzięki czemu można by było dopasować je do dowolonego urządzenia.

Oznacza to, że każda dostępna w urządzeniu wolna przestrzeń mogłaby zostać „wypełniona” przez baterię. W efekcie smartfon czy tablet otrzymywałyby tyle energii na ile pozwalałby jego design i rozłożenie poszczególnych elementów wewnątrz.
Nie wiemy jeszcze kiedy opisany wyżej typ baterii miałby pojawić się w produktach Apple’a. Zważając jednak na fakt, że czas działania baterii montowanych w większości z obecnie używanych urządzeń mobilnych jest niewystarczający, nowy typ baterii powinien zostać wprowadzony jak najszybciej.

Źródło: Cnet