Apple może zakończyć produkcję iPhone’a 5c

Od 2013 roku na rynku obecny jest iPhone 5c, ale wygląda na to, że nie pozostanie na nim na jeszcze dłużej. Z raportu 9to5Mac wynika, że gdy zostaną wypuszczone telefony nowej generacji, Apple zakończy sprzedaż iPhone’a 5c. Firma nie ma podobnych zamiarów względem innych starszych urządzeń, a w tym iPhone’a 6 i 6 Plus oraz iPhone’a 5s.
Poza tym, z tego samego raportu wynika, że Apple nie przedstawi 4-calowego iPhone’a 6c podczas swojego eventu – 9 września. To może się wydawać odrobinę dziwne, zwłaszcza, że niektóre serwisy twierdziły, że taki telefon rzeczywiście się pojawi, podczas, gdy inne – że nie.
Aby móc potwierdzić jakiekolwiek spekulacje, należy cierpliwie poczekać i zobaczyć, co Apple zaprezentuje za kilka tygodni. Należy przyznać, że decyzja Apple o zakończeniu produkcji iPhone’a 5c wcale nie zaskakuje. Biorąc pod uwagę sukces pozostałych telefonów, ten może zostać uznany za wpadkę.
Na początku 2014 roku w magazynach zalegały 3 miliony niesprzedanych kopii iPhone’a 5c. W rzeczywistości, CEO Apple – Tim Cook, przyznał, że tak niskie wyniki sprzedaży były zupełnie niespodziewane.
Tim Cook

Źródło: 9to5Mac