Apple kolejny raz kradnie pracowników innej firmie?

W sytuacji, w której Apple podkrada innej spółce pracowników znalazła się amerykańska firma A123 Systems. Jak możemy się spodziewać, jej właściciele nie byli z tego powodu zadowoleni. Z informacji serwisu 9to5Mac wynika, że Apple podkradło A123 Systems pięciu pracowników, pomimo tego, że w swoich umowach mieli oni zapisy zabraniające zrywania umowy na rzecz przejścia do konkurencyjnej firmy. Z tego powodu A123 Systems postanowiło pozwać Apple i ich byłych pracowników z zarzutem łamania prawa dotyczącego przeciwdziałania nieuczciwej konkurencji.W Internecie możemy także przeczytać, że po utracie pięciu pracowników A123 Systems nie było w stanie znaleźć ich następców, a projekty nad którymi wcześniej pracowali stanęły w martwym punkcie.

Piątka nowych pracowników Apple prawdopodobnie pracuje teraz nad rozwiązaniami usprawniającymi wydajność i pojemność baterii do swoich mobilnych produktów. Jak wynika z informacji na stronie A123 Systems, wcześniej tez zajmowali się systemami związanymi z gromadzeniem energii przeznaczonymi dla motoryzacji.

Przypomnijmy, że to nie pierwsza afera związana z tego typu sprawą dotyczącą Apple. Firma z Cupertino jakiś czas temu próbowała namawiać sporą część pracowników Tesli do przejścia w swoje szeregi. Możemy przypuszczać, że mieli oni pracować nad elektrycznym samochodem Apple, o którym coraz więcej ostatnio można usłyszeć w sieci.

Źródło: 9to5Mac