Aparat Casio H20G z Hybrid GPS

Fotograficzne targi Photokina 2010 trwają w najlepsze. Z Niemczech dobiega do nas coraz więcej ciekawych informacji na temat zaprezentowanych tam aparatów. Jednym z nich jest najnowsze dziecko Casio – Exilim Hi-Zoom EX-H20G, wyposażone w interesujący moduł Hybrid GPS.

Urządzenie to jest pierwszym na świecie aparatem mogącym się pochwalić świetnie działającym GPS-em, pozwalającym śledzić pozycję fotografa zarówno na zewnątrz pomieszczeń, jak i w środku.

Specyfikacja techniczna modelu zawiera przede wszystkim matrycę o rozdzielczości 14,1-cali z 10-krotnym zoomem optycznym i 4-krotnym zoomem cyfrowym. Ponadto aparat może się pochwalić stabilizacją obrazu, czułością wynoszącą od 80 do 3200 ISO oraz migawką od 1 do 1/2000s w trybie auto.

W aparacie można znaleźć także wyświetlacz o przekątnej 3-cali i rozdzielczości 460 tysięcy punktów, slot kart pamięci SD, wyjście HDMI, port USB oraz wyjście AV. Urządzenie umożliwia nagrywanie wideo w rozdzielczości HD (1280 x 720 pikseli) 30 klatek na sekundę.

Casio Exilim Hi-Zoom EX-H20G będzie dostępny w sprzedaży w Europie w listopadzie bieżącego roku. Jego cena ma wynosić 350 dolarów (ponad tysiąc złotych).