Anonymous wzywają do trollowania ISIS 11 grudnia

Po niedawnych wydarzeniach w Paryżu, w których zginęło prawie dwustu francuskich obywateli, grupa Anonymous oficjalnie wypowiedziała wojnę (internetową) organizacji znanej jako Państwo Islamskie, która stała za zamachami. Wojna ta miała opierać się o szerokie działania mające całkowicie usunąć wszelkie sposoby rozprzestrzeniania ideologii głoszonej przez ISIS. Tym razem Anonymous chcązaangażować większą liczbę internautów, którzy razem z nimi mieliby 11 grudnia dokonać tzw. trollowania ISIS.
Bitwa 11 grudnia ma odbywać się na pięciu polach: w serwisach Twitter, Facebook, Instagram oraz YouTube, a także w świecie rzeczywistym. W serwisach internetowych działanie przeciwko ISIS ma opierać się głównie o publikowanie przerobionych zdjęć, które szydzą z działalności tej organizacji i jej członków. Anonymous zachęca do wyszukiwania kont członków ISIS i publikowania w nich zdjęć pojmanych wojowników i oznaczania ich odpowiednimi tagami. Ta ostatnia część będzie prawdopodobnie najważniejsza. Anonymous chce, by każde działanie było oznaczane tagami #daesh oraz #daeshbags. Ma to bardzo rozzłościć członków ISIS. Dlaczego?
Słowo Daesh pochodzi od arabskiej nazwy Państwa Islamskiego, czyli Dawlat al-Islamiyah f’al-Iraq w Belaad al-Sham. Skrót ten jest jednak używany przez samych członków organizacji bardzo niechętnie, ponieważ jego brzmienie podobne jest do słowa das oznaczającego w tłumaczeniu na język polski zadeptać. Jak donoszą światowe media, działacze ISIS tak bardzo nie lubią tego określenia, że zapowiedzieli obcięcie języka każdej osobie, która będzie je używała. Właśnie z powodu tak emocjonalnych zapowiedzi Anonymous przykłada tak dużą wagę do tego, aby stale używać tych tagów w czasie akcji 11 grudnia. Grupa ma nadzieję, że uda jej się wprowadzić te dwa tagi na listę najpopularniejszych tagów tego dnia.
Tak jak wspomnieliśmy, bitwa przeciwko ISIS ma także sięgnąć poza granice Internetu. Anonymous zachęca do drukowania plakatów ośmieszających ISIS, a także takich, która pokazują sprzeczność działań Państwa Islamskiego z ideologią Islamu. W tym wypadku grupa zaleca jednak bycie ostrożnym, ponieważ działanie te mogą okazać się niebezpieczne.  W ramach akcji 11 grudnia w największych miastach Ameryki Północnej i Europy mają odbyć się demonstracje przeciwko ISIS.
Celem działań Anonymous jest uniemożliwienie ISIS szerzenia internetowej propagandy, dzięki której organizacja zbiera coraz większe szeregi fanów. Internetowa wojna ma także pokazać, ze pomimo ataków ludzie Zachodu nie są przestraszeni i nie będą stali obojętnie w chwili, gdy islamscy radykałowie znowu zaatakują. Czy akcja się powiedzie? Zobaczymy już za parę dni.

Źródło:Digital Trends,Independent