Anonimowi po raz kolejny przeciwko Sony

Grupy hakerskiej anonimowych (Anonymous) nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Na przestrzeni kilku lat, które minęły od jej powstania, dała się ona we znaki naprawdę wielu różnym ludziom, firmom oraz organizacjom. Jako że grupa kieruje się własną, czasem pokrętną, moralnością, wiele z ich akcji było niezgodnych z prawem. Z drugiej jednak strony, mimo naprawdę radykalnych metod, niejednokrotnie nie można odmówić im racji. Kto naraził się Anonimowym tym razem?
Po raz kolejny jest to japoński gigant rynku elektronicznego Sony. Poprzedni atak, który miał miejsce w pierwszej połowie 2011 roku, skutecznie sparaliżował usługę Sony PlayStation Network. Tym razem kością niezgody stał się fakt, że producent z Kraju Kwitnącej Wiśni ogłosił swoje pełne poparcie dla SOPA – Stop Online Piracy Act (Akt Ukrócenia Internetowego Piractwa). W ramach odwetu Anonimowi zapowiedzieli całkowite zniszczenie wspomnianej sieci.
W opublikowanym w serwisie YouTube oświadczeniu hakerzy wymieniają także inne cele swojego ataku. Mają to być m.in. Justin Bieber czy Lady Gaga. Anonimowi mają zamiar przeprowadzić trzy tajne operacje noszące kryptonimy LULZXMAS, BLACKOUT oraz MAYHEM. Żadna z nazw nie wróży niczego dobrego dla osób, które hakerzy obrali sobie za cel. Oto treść wiadomości:
Witaj Sony! To my, Anonimowi. Uwadze naszej społeczności nie umknął fakt, że postanowiliście wesprzeć SOPA. Akt ten wstrzyma internetowy biznes i ograniczy dostęp do wielu stron licznym użytkownikom. Wspieranie SOPA jest jak próba zrzucenia całej firmy z mostu. Wasze wsparcie dla aktu jest dla Was i innych wyrokiem śmierci. Zdecydowaliśmy się zniszczyć Waszą sieć. Usuniemy Wasze widmo z Internetu. Przygotujcie się na zagładę. Sprawiedliwość będzie szybka i dosięgnie Was czy tego chcecie, czy nie. Sony, zostaliście ostrzeżeni.

Źródło: Joystiq