Androidowy smartfon Nokii nadal znajduje się w produkcji!

Źródła donoszą, że awaryjny plan Nokii na wypadek gdyby współpraca z Microsoftem zakończyła się w 2014 roku a smartfony z Windowsem Phone nie osiągnęły sukcesu, nadal jest aktualny. Oznacza to ni mniej ni więcej, jak to, że androidowy smartfon fińskiego producenta nadal znajduje się w produkcji.

Urządzenie, którego nazwa kodowa brzmiała Mountain View, było tworzone i testowane przez pekiński zespół R&D Nokii. Sercem smartfona był układ Snapdragon 200 8225Q Qualcomma, co pozwala wnioskować, że powstawał on z myślą o niższej półce.

Prace nad androidową Nokią były posunięte dość daleko, ponieważ powstał zaawansowany prototyp smartfona, a Foxconn wyprodukował ponad dziesięć tysięcy sztuk urządzenia. Wszystko to miało miejsce zanim jeszcze Microsoft zdecydował się kupić fińską firmę.

Wieść niesie, że projekt zostanie całkowicie zarzucony dopiero wtedy, kiedy Nokia oficjalnie stanie się własnością Microsoftu, czyli najprawdopodobniej w okolicy listopada. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że nigdy nie ujrzymy smartfona Nokii, działającego pod kontrolą Androida.

W przekonaniu tym dodatkowo utwierdzają plotki jakoby Microsoft naciskał na Nokię, aby przesunęła premierę phabletu Lumia 1520 i zaprzestała prac nad własnym tabletem z Windowsem RT na pokładzie.

Źródło: VR-Zone