Android Pay znika! Zaskoczeni? Spokojnie, od teraz to Google Pay

Google wdraża zapowiadaną wcześniej rewolucję w swoim popularnym systemie płatności mobilnych. Aplikacja Google Play zastępuje Android Pay oraz Google Wallet, ale zmieni się nie tylko nazwa – użytkownicy korzystający do tej pory z Android Pay mogą być spokojni, bo narzędzie zaktualizuje się automatycznie do nowej wersji.
Funkcjonalność Google Pay zostanie w najbliższym czasie znacząco rozszerzona, a nowe płatności pojawią się także poza dedykowaną aplikacją mobilną, m.in. w przeglądarce Chrome oraz apkach pokroju iTaxi i Airbnb. Google Pay ma rywalizować z PayPalem i stać się realną alternatywą w regulowaniu płatności internetowych.Google Pay Android Pay

„Proste, szybkie płatności, łatwy dostęp do nagród i ofert, jedno miejsce na zakupy, realizację bonów i wszystkie karty płatnicze. W Google pracowaliśmy nad tym, aby użytkownicy na całym świecie mogli dokonywać wszystkich transakcji w bezpieczniejszy i łatwiejszy sposób. Dzięki temu od dziś możecie w pełni korzystać z tych nowych możliwości w aplikacji Google Pay na Androida” – czytamy w komunikacie Google Polska.

Aplikacja Google Pay umożliwia dokonywanie płatności mobilnych za pośrednictwem smartfonów wyposażonych w moduł łączności NFC. Smartfona wystarczy zbliżyć do terminala płatniczego w podobny sposób, w jaki zbliża się kartę płatniczą. Sposób ten jest uznawany powszechnie za bezpieczniejszy i wygodniejszy od płacenia kartą.Obecnie z Google Pay w Polsce współpracuje 11 banków.

Jakie banki obsługują Google Pay / Android Pay?

Alior Bank
BGŻ BNP Paribas
Bank Zachodni WBK
Citi Handlowy
Edenred
Eurobank
GetIn Bank
mBank
Nest Bank
Orange Finanse
Plus Bank
T-Mobile Usługi Bankowe

Całkiem powszechnie mówi się o tym, że Google chciało zmienić od dawna nazwę swojej aplikacji, gdyż ta… zbyt mocno przypominała nazwę usługi Apple. Apple Pay i Android Pay – czy to serio brzmi podobnie?
Aplikację Google Pay pobierzecie z oficjalnego sklepu z aplikacjami dla Androida:

 
 

Źródło:Google