Android One: niska cena i wysoka jakość

Rewolucja zacznie się w Indiach. Google nawiązało współpracę z lokalnymi producentami smartfonów, firmami Micromax, Karbonn i Spice. Mają one wspomóc amerykańskiego giganta w budowaniu urządzeń tanich, ale cechujących się wysoką jakością.

Pierwszy smartfon zostanie wyprodukowany przez firmę Micromax. Na chwilę obecną szczegóły na temat specyfikacji technicznej urządzenia nie są znane, wiadomo jedynie, że wyposażone zostanie ono w 4,5-calowy ekran dotykowy, czytnik kart microSD, radio FM i funkcję dual-SIM.

Na czym polega zasadnicza różnica pomiędzy platformą Android One, a wcześniejszym podejściem? Do tej pory producenci smartfonów sami projektowali urządzenia, a następnie instalowali na nich Androida. Teraz to Google zajmie się projektowaniem smartfonów, które zewnętrzne firmy będą wykonywały.

Program Android One powstał z myślą o rynkach rozwijających się. Chociaż projektowane przez Google smartfony trafią w pierwszej kolejności na rynki azjatyckie, niewykluczone, że zawitają również do Polski, która również postrzegana jest jako rynek rozwijający się.

Największą zaletą smartfona, którego wyprodukuje firma Micromax będzie jego cena, która ma wynosić poniżej 100 dolarów, czyli nieco ponad 300 złotych!

Źródło: Liliputing