Android 6.0 uruchomiony na legendarnym HTC HD2

HTC HD2, który 6 października świętował swoje 6 urodziny (!) cały czas nie przestaje zaskakiwać. Pomimo swojego już sporego wieku (jak na smartfona) nie został on porzucony przez wielu modderów, ponieważ od dawna zanany jest jako telefon idealny pod względem jego możliwości modyfikacji oprogramowania. Tym razem deweloperom z forum XDA udało się na nim uruchomić najnowszą odsłonę systemu Android – 6.0 Marshmallow z ROMem CyanogenMod 13.
Na poniższym filmie możecie zobaczyć działanie bardzo wczesnej wersji systemu Android 6.0 specjalnie dopasowanej do smartfona HTC o nazwie kodowej Leo. Co ciekawe, system wydaje się działać płynnie, choć czasem potrzebuje trochę czasu na wykonanie danego polecenia. Tak dobre działanie jest bardzo zaskakujące, jeśli zwrócimy uwagę na to, jak stare jest to urządzenie. Z drugiej strony, taka sytuacja na pewno nie zaskoczy tych użytkowników, którzy bacznie obserwują działania deweloperów, wyciskających z HTC HD2 tyle, ile się da. Smartfon ten znany jest z tego, że można uruchomić na nim… praktycznie wszystko. I dlatego już nie raz oglądaliśmy na nim działający port systemu Android 4.1 Jelly Bean, 4.4 KitKat, czy 5.0 Lollipop, a także Windows Phone, MeeGo i Ubuntu.

Jeśli posiadacie tego smartfona gdzieś w swojej szufladzie, to warto zajrzeć na stronę poświęconą portowi Androida 6.0 na to urządzenie. Zabawa z instalowaniem i konfiguracją systemu na HTC HD2 może okazać się naprawdę bardzo przyjemnym zajęciem. Pamiętajcie tylko, że to wciąż bardzo wczesna wersja i nie wszystko musi w niej działać. Możecie także spróbować poeksperymentować zestarszymi systemami dopasowanymi do HTC HD2.

Źródło: XDA