Android 6.0 Marshmallow tylko na 0,3% urządzeń

Najnowsze wcielenie systemu Android – wersja 6.0 oznaczona nazwą Marshmallow niestety bardzo wolno rozprzestrzenia się pomiędzy użytkownikami systemu. Jak możemy dowiedzieć się z platformy dla deweloperów systemu Android, wersja 6.0 jest obecna tylko na 0,3% wszystkich aktywnych urządzeń z systemem Android. To bardzo niewiele.
Mija już około miesiąc do chwili, w której Android 6.0 został udostępniony na pierwszych urządzeniach.  Właśnie dlatego warto spojrzeć w dane, które były zbierane przez Google przez tydzień. Jak wynika z danych dostępnych na dzień 2 listopada, Android w wersji 6.0 zajmuje przedostatnie miejsce wśród wszystkich edycji systemu. Tylko 0,3% aktywnych urządzeń działa pod kontrolą tej wersji sytemu. Liderem cały czas pozostaje Android 4.4 KitKat (37,8%), a zaraz za nim plasuje się jeszcze starszy Jelly Bean (29%). Na trzecim miejscu znajduje się poprzednik Marshmallow, wersja 5.0 i 5.1 Lollipop (25,6%). Dane te pochodzą ze statystyk aplikacji Sklep Google Play i pokazują udział systemów wśród wszystkich aktywnych (stale używanych) urządzeń.Dlaczego proces aktualizacji urządzeń przebiega tak wolno? Prawdopodobnie nie jest temu winna firma Google, a sami producenci urządzeń. Jak dotąd bowiem bardzo niewiele smartfonów otrzymało możliwość zaktualizowania systemu, a co gorsza, niewiele w ogóle ją otrzyma. W ostatnich latach producenci niestety wydają się coraz gorzej dbać o swoje starsze urządzenia, a jedynymi smartfonami i tabletami, które mogą liczyć na pełne wsparcie wydaja się być te z serii Nexus, wspierane przez samo Google.

Źródło:Android

Pomimo tego, że od premiery najnowszej wersji Androida minął już ponad miesiąc to jego dystrybucja jest ciągle na bardzo niskim poziomie.