Android 4.1.2 dla Samsunga Galaxy S III. Co nowego?

Dla wielu szczęśliwych posiadaczy Galaxy S III (w tym mnie, o tak!) Samsung przygotował miłą niespodziankę w postaci aktualizacji do Androida w wersji 4.1.2. Mówię niespodziankę, ponieważ po raz kolejny jako pierwsza aktualizację dostaje… Polska. Oczywiście tyczy się to tylko niebrandowanych telefonów. Zdebrandowanie nie jest niczym trudnym, więc jestem pewny, że nowym Androidem będzie cieszyć się wiele osób. Reszta niestety troszkę poczeka.
Nowa wersja systemu przyniesie sporo zmian. Jest to dziwne ponieważ czysty Android 4.1.2 poprawiał głównie kosmetykę i małe błędy. Samsung zrobił jednak ogromny krok naprzód i dodał wiele swoich funkcjonalności znanych przede wszystkim z Note’a II. Najważniejszy jest Multi-View, który pozwala podzielić ekran na pół pomiędzy dwie aplikacje. Innym dodatkiem jest Smart Rotation. Przy rotacji ekranu wykorzystywany jest nie tylko żyroskop, ale także położenie naszych oczu. Z kosmetyki pojawi się opcja dodawania skrótów do paska zadań, galeria z bliźniaczego Note’a II i poprawiona klawiatura. Możemy się także spodziewać aplikacji Paper Artist wykorzystującą rysik S-Pen.
Niestety nie mogę Wam powiedzieć, jak sprawdza się nowy soft Samsunga, ponieważ producent chwilowo ograniczył dostęp do aktualizacji. Wygląda na to, że koreańska firma stara się wyprzedzić konkurencje coraz wymyślniejszymi dodatkami. Mam tylko nadzieję, że okażą się dobre i przydatne.