Android 3.2 Honeycomb ukończony

Pogłoski i plotki na temat kolejnej wersji systemu operacyjnego Android od Google krążą w internecie już od dłuższego czasu. Dopiero jednak teraz Larry Page oficjalnie zaprezentował światu najnowszego Androida, noszącego, znaną Wam już od dawna, nazwę Honeycomb.
Wersja 3.2 jednego z najpopularniejszych systemów operacyjnych dla urządzeń mobilnych wprowadza szereg przydatnych zmian, które uprzyjemnią i ułatwią nam pracę. Pierwszą nowością jest przycisk „zoom to fit” odpowiedzialny za uruchamianie funkcji Compatibility Zoom, która pozwala na rozciąganie aplikacji stworzonych dla smartfonów w taki sposób, aby dobrze prezentowały się one również na tabletach. Kolejnym udogodnieniem będzie możliwość ładowania multimediów bezpośrednio z karty pamięci. Użytkowników Motoroli Xoom z pewnością ucieszy fakt, że czytnik kart microSD, który do tej pory był nieaktywny, nareszcie będzie obsługiwany. Ponadto, nowy Android będzie przystosowany do działania na tabletach 7-calowych.
Producenci, którzy stosują w swoich urządzeniach system operacyjny Android zapewniają na swoich Twitter’ach, że pojawi się on w ich produktach już niedługo. Skoro doczekaliśmy się już premiery Androida 3.2 Honeycomb, nie pozostaje nam nic innego jak tylko zwrócić nasze oczy ku wersji 4.0, która ma mieć swoją premierę w czwartym kwartale tego roku.