AMD przyspiesza wprowadzenie 7. generacji mobilnych procesorów AMD serii A!

Firma AMD ogłosiła dziś wczesną dostępność nowej, 7. generacji mobilnych procesorów AMD serii A, która zbiega się w czasie z premierą nowych notebooków firmy HP. Procesory te (nazwa kodowa „Bristol Ridge”) są wyposażone w zaawansowane funkcje wideo, graficzne, wydajnościowe i zabezpieczające, które zaprojektowano w celu zwiększenia produktywności, zapewniając jednocześnie wysoką efektywność energetyczną. Pierwszym przedstawicielem nowych komputerów z 7. generacji procesorami AMD serii A będzie nowy HP ENVY x360. W kolejnych miesiącach tego roku pozostali producenci OEM mają ogłosić plany wprowadzenia swoich urządzeń z tymi procesorami – od ultracienkich notebooków, przez urządzenia konwertowalne po eleganckie komputery All-in-One. Oficjalna premiera nowej generacji procesorów APU wraz z zaprezentowaniem szerokiej gamy komputerów OEM nastąpi na targach Computex 2016, które odbędą się w dniach 31 maja – 4 czerwca 2016 r. w Tajpej w Tajwanie.
 
Obecnie do producentów OEM wysyłane są hurtowe ilości cztero- i dwurdzeniowych procesorów AMD serii A 7. generacji, które są wyposażone w zoptymalizowane pod kątem pracy mobilnej szybkie rdzenie x86 „Excavator” oraz w kartę graficzną Radeon R7 lub R5. W porównaniu z mobilnym procesorem AMD FX wykonanym w zaprezentowanej 2 lata temu architekturze „Kaveri”, nowej generacji procesory AMD FX zapewniają nawet 50% wzrost wydajności obliczeniowej.
„Wiemy, że konsumenci oczekują coraz więcej: lepszej grafiki, wyższej wydajności i dłuższego czasu działania na baterii. Podjęliśmy współpracę z kluczowymi partnerami OEM, aby opracować wyjątkowe platformy komputerowe, które wykorzystają pełen potencjał 7. generacji zaawansowanych procesorów AMD APU” — powiedział Jim Anderson, starszy wiceprezes i dyrektor generalny, Computing and Graphics Business Group, AMD. „Cieszę się, że niektóre z tych fantastycznych systemów już niedługo trafią do rąk konsumentów. Jestem bardzo dumny z kompetencji inżynierskich AMD, które pozwoliły nam przyspieszyć wprowadzenie tych ekscytujących nowych produktów na rynek dla naszych klientów i użytkowników końcowych”.
„To ekscytujące, że HP jako pierwsza firma wprowadzi na rynek komputery z procesorami AMD APU 7. generacji” — powiedział Kevin Frost, wiceprezes i dyrektor generalny, Consumer Personal Systems, HP Inc.„Uważamy, że HP ENVY x360 spodoba się klientom, którzy szukają lepszej rozrywki i wyższej wydajności, zwłaszcza że ENVY x360 to doskonały przykład wykorzystania zalet obliczeniowych i graficznych układów AMD”.
Najnowsze informacje o 7. generacji procesorach AMD APU serii A można znaleźć pod adresemwww.amd.com/APU.

Źródło: inf. prasowa