Amazon stworzy swoją pierwszą grę na PC

O zamiarze stworzenia gry komputerowej przez Amazon, kojarzony do tej pory raczej z e-czytnikami i jednym z największych na świecie sklepów internetowych, dowiadujemy się ze sponsorowanego postu, który ukazał się w serwisie Gamasutra.
W krótkim ogłoszeniu wyczytać można, iż Amazon Game Studios rekrutuje najlepszych na świecie programistów, grafików i dźwiękowców w celu stworzenia dzieła, które będzie pod każdym względem przełomowe. W ekipie odpowiedzialnej za bliżej nie określony tytuł znajdują się twórcy hitów takich jak Portal, World of Warcraft i Bioshock. To nie koniec listy członków zespołu – są wśród nich także osoby odpowiedzialny za Half Life 2, Left for Dead, Dota 2, Halo, Infamous, Shadows of Mordor oraz Last of Us. Robi wrażenie, prawda?
Amazon prosi o kontakt wszystkie osoby, które chcą wejść w skład zespołu odpowiedzialnego za stworzenie gry. Jeżeli chcecie spróbować swoich sił napiszcie na TEN adres email. Kto wie, może staniecie się częścią czegoś wielkiego? Amazon oferuje dokładnie 26 miejsc pracy – pełną listę znajdziecie pod TYM adresem.
Na początku bieżącego roku krążyły pogłoski o tym, że Amazon dogadał się z Crytekiem w sprawie licencjonowania silnika CryEngine 3, który miałby zostać wykorzystany do stworzenia tajemniczego tytułu. Jeżeli powiążemy to z faktem, że w kwietniu 2014 roku Amazon zatrudnił  Kima Swifta, projektanta odpowiedzialnego za gry LucasArts, Ubisoftu i Valve oraz Clinta Hockinga, który z silnikiem Crytek miał do czynienia przy okazji tworzenia gry Far Cry 2, wszystko zaczyna układać się w logiczną całość.

Źródło: Gamasutra