Allegro: strona loguje na cudze konta

Jak informuje portalZaufana Trzeci Strona, w dniu dzisiejszym popularny serwis aukcyjny Allegro zmaga się ze sporymi problemami technicznymi. Błąd, który pojawia się u niektórych użytkowników powoduje, że po zalogowaniu możemy uzyskać dostęp cudzego konta.
Jak donoszą internauci, w niektórych przypadkach serwis Allegro jest w stanie zmienić konto, na które użytkownik zostaje zalogowany,  z każdym odświeżeniem strony. Tym samym możemy uzyskać dostęp do niektórych cudzych danych , ale analogicznie, inni użytkownicy będą także mogli przypadkowo zobaczyć nasze dane. Czy powinniśmy się obwiać? W tej chwili nie uzyskamy jednoznacznej odpowiedzi – wiele wskazuje na to, że podmieniana jest tylko nazwa użytkownika oraz adres email, a inni użytkownicy nie mają możliwości dokonywania zmian na cudzych kontach, takich jak na przykład zakończenie aukcji.  Niektórzy z użytkowników jednak twierdzą, że logując się na swoje konto uzyskali dostęp do pełnych informacji innych użytkowników. Inni narzekają na to, że ktoś prawdopodobnie zakończył ich aukcje – czy to rzeczywiście prawda, okaże się dopiero za jakiś czas. Miejmy jednak nadzieję, że nie dochodziło do takich sytuacji.
Allegro zajęło się już problemem na swojej stronie i szybko zareagowało na zaistniałą sytuację, o czym poinformowana na facebookowym fanpage’u. W tej chwili dokonywanie zmian na swoim koncie (czy też na cudzym) może być niemożliwe. Allegro ograniczyło także dostęp do niektórych funkcji, które mogłyby umożliwić dostęp do poufnych danych.
Problem ten na szczęście nie występuje u wszystkich użytkowników. Firma Allegro obiecuje, że problem zostanie wyeliminowany najszybciej, jak to możliwe. Do tego czasu serwis możemy być tymczasowo niedostępny.

Źródło: Zaufana Trzecia Strona