Allegro ma zostać sprzedane przez obecnego właściciela – koncern Naspers

Pomimo tego, że serwis Allegro od strony finansowej rodzi sobie bardzo dobrze, dotychczasowe tempo wzrostu największego w Polsce serwisu aukcyjnego, który swego czasu sprostał bez większego wysiłku konkurencji ze strony eBaya, nie satysfakcjonuje właścicieli z koncernu Naspers – donoszą źródła serwisu Bloomberg. Podmioty bliskie Naspersowi sugerują, że Allegro, warte obecnie ok. 3 miliardy dolarów (przy uwzględnieniu zadłużenia), wkrótce zostanie sprzedane. Gdy Naspers nabywał Allegro w 2008 roku, portal aukcyjny wyceniano na 2 miliardy dolarów.
W gronie potencjalnie zainteresowanych z pewnością znajdzie się wielu dużych inwestorów. Perspektywa możliwości zakupu dochodowego serwisu działa już ponoć na wyobraźnię kilku koncernów z Państwa Środka. Do Naspersa wpłynęły już rzekomo pierwsze zapytania odnośnie kwoty odsprzedaży.
Według danych publikowanych na stronie Naspersa, obecnie z Allegro korzysta miesięcznie ok. 14 milionów unikalnych użytkowników. Jest to zasługa ekspansji serwisu aukcyjnego poza granice Polski. Allegro działa obecnie w Niemczech (allegro.de), w Czechach (aukro.cz) oraz na Ukrainie (aukro.ua).
Należy wyraźnie zaznaczyć, że kwestia ewentualnej odsprzedaży dotyczy wyłącznie serwisu aukcyjnego Allegro, który został wydzielony od innych stron wchodzących w skład Grupy Allegro. Warto przypomnieć, że w trakcie ostatnich przetasowań właściciela zmieniły dwa duże portale z Grupy Allegro – serwisy Bankier.pl oraz Wykop.pl.

Źródło:Naspers,Bloomberg