Alienware Alpha: znamy szczegóły

Podstawowy wariant Alienware Alpha wyposażony został w oparty na architekturze Haswell procesor Intel Core i3, 4 GB RAM-u i dysk twardy o pojemności 500 GB. Najdroższy model ma mieć na wyposażeniu procesor Intel Core i7, 8 GB RAM-u i dysk twardy o pojemności 2 TB.

Wszystkie wersje urządzenia otrzymają dedykowany układ graficzny NVIDIA Maxwell, dwa porty USB 3.0, port HDMI, port audio, a także wsparcie dla łączności WiFi 802.11ac i Bluetooth 4.0. Wszystkie akcesoria, takie jak chociażby kontrolery, sprzedawane będą osobno.

Z myślą o użytkownikach, którzy używać będą Alienware Alpha nie jak z komputera stacjonarnego, ale konsoli i centrum multimedialnego, stworzony został specjalny interfejs ułatwiający korzystanie z urządzenia na odległość. Alienware Alpha działa pod kontrolą systemu operacyjnego Windows 8.1, który zastąpił Steam OS.

Dell podjął tę decyzję pod wpływem informacji o przesunięci premiery Maszyn Steam. Czy wyjdzie ona firmie na dobre? Przekonamy się w ciągu nadchodzących miesięcy. Tymczasem każdy, kto ostrzy sobie zęby na Alienware Alpha, musi przygotować się na niemały wydatek – podstawowa wersja urządzenia ma kosztować 549 dolarów! Premiera w listopadzie.

Źródło: Liliputing