Acer TravelMate P6 – niska waga, długi czas pracy na baterii

Nowy laptop Acer TravelMate P6 jest smukły (16,6 mm) i lekki (1,1 kg). Maksymalny czas pracy na baterii wynosi nawet 20 godzin. Już po niecałych 45 minutach ładowania bateria osiąga nawet 50% naładowania. Jednocześnie, urządzenie spełnia wymogi wojskowego standardu MIL-STD 810G. Zewnętrzna warstwa notebooka TravelMate P614-51 to obudowa ze stopu magnezu i aluminium. Wytrzymalsza i lżejsza od standardowych konstrukcji aluminiowych — do tego przy niezmienionej grubości.Acer TravelMate P6 TravelMate P614-51 został wyposażony w 14-calowy wyświetlacz Full HD (1920 x 1080 pikseli) typu IPS. Za wydajność nowych notebooków Acer z systemem operacyjnym Windows 10 Pro odpowiadają procesory Intel Core i7 (do 8. generacji). Wewnątrz notebooków można znaleźć pamięć DDR4 (do 24 GB), kartę graficzną NVIDIA GeForce (najwyższa dostępna opcja to MX250) oraz dysk SSD PCIe x4 3. generacji o pojemności do 1 TB.
Pełnowymiarowa klawiatura z podświetleniem ma być wygodna w użyciu i zapewniać komfort pracy w miejscach słabiej oświetlonych. W notebooku zastosowano również odporny na uszkodzenia touchpad pokryty szkłem Corning Gorilla Glass NBT. W porównaniu do standardowej folii Mylar, szkło Gorilla Glass jest wytrzymalsze, bardziej odporne na zadrapania i łatwiejsze w czyszczeniu.Acer TravelMate P6 TravelMate P614-51 posiada certyfikat zgodności z aplikacją Skype for Business, co stanowić ma gwarancję wysokiej jakości sygnału audio i wideo podczas wideokonferencji.
Do systemu można zalogować się za pomocą funkcji Windows Hello korzystając z czytnika linii papilarnych dostępnego w przycisku zasilania lub z wykorzystaniem kamery na podczerwień wyposażonej w mechanizm rozpoznawania twarzy. Kiedy kamera internetowa nie jest w użyciu, można po prostu zasłonić ją wbudowaną zasłonką. Zintegrowany moduł TPM 2.0 gwarantuje bezpieczeństwo na poziomie sprzętowym, umożliwiając bezpieczne przechowywanie oraz przesyłanie kluczy i certyfikatów kryptograficznych.
Fabrycznie zainstalowany pakiet Acer ProShield to zestaw narzędzi do obsługi zabezpieczeń i zarządzania sprzętem i danymi, dzięki którym można jeszcze lepiej chronić dane wrażliwe. Z kolei narzędzie Acer Office Management umożliwia specjalistom IT wdrażanie odpowiednich polityk bezpieczeństwa i monitoring dostępnych zasobów z poziomu jednego interfejsu. Dla niektórych modeli notebooków dostępna jest opcjonalnie platforma Intel vPro, która stanowi dodatkową warstwę zabezpieczeń i umożliwia zdalne zarządzanie zasobami, przyczyniając się do oszczędności czasu i pieniędzy.Acer TravelMate P6 Stabilne połączenie z siecią zapewnia technologia eSim 4G LTE i 2×2 MU-MIMO. Technologia Intel Thunderbolt 3 umożliwia ultraszybką transmisję danych (do 40Gbs) do urządzeń podłączonych do notebooka przez złącze USB typu C. Notebook można połączyć przewodem za pośrednictwem interfejsu USB 3.1 Gen 2 ze złączem Typu C z urządzeniem z portem Thunderbolt 3, zyskując 4 razy wyższą prędkość transmisji danych i 2 razy większy zakres pasma wideo niż w przypadku wykorzystania jakiegokolwiek innego portu — jednocześnie zapewniając zasilanie i obsługę wyświetlaczy o rozdzielczości do 8K. Dostępne są również czytniki kart MicroSD i Smart Card oraz moduł NFC (tzw. komunikacja bliskiego zasięgu) — przydatny do udostępniania treści lub do dokonywania płatności mobilnych.
Opcjonalna stacja dokująca Acer USB Type-C Dock II, podłączana przez port USB typu C, daje użytkownikowi notebooka do dyspozycji jeszcze większy zakres możliwości, zapewniając transmisję sygnału video w jakości 4K UHD, szybką transmisję danych oraz stabilną łączność z siecią, jednocześnie stale zasilając sam komputer. Stacja dokująca wyposażona jest w złącza USB 3.1 typu A, USB 3.1 typu C, DisplayPort, HDMI oraz wejście i wyjście audio. Obsługuje nawet do trzech wyświetlacze 4K.
Ceny i dostępność w Polsce
TMP614-51G-719Y z procesorem  Intel Core i7-8565U, ekranem 14 cali FHD IPS, kartą graficzną NVIDIA GeForce  MX250 2GB, pamięcią 8 GB DDR4 + 8 GB DDR4, dyskiem 512 GB PCIe NVMe SSD będzie dostępny w Polsce od połowy maja w cenie od 5 799 złotych.
TMP614-51G-51ZG z procesorem Intel Core i5-8265U, ekranem 14 cali FHD IPS, kartą graficzną NVIDIA GeForce MX250 2GB, pamięcią  8 GB DDR4, dyskiem 256 GB PCIe NVMe SSD będzie dostępny w Polsce od połowy maja w cenie od 4 999 złotych.