Acer M3 – ultrabook z 15-calową matrycą i wydajną grafiką

Acer Aspire Timeline to notebook, który zadebiutuje już końce marca/początkiem kwietnia. Z kilku względów jest to urządzenie co najmniej interesujące. Przede wszystkim ze względu na wbudowany układ Intel Core i grubości wynoszącej 28 mm, M3 należy do segmentu ultrabooków. Co ciekawe jednak, w odróżnieniu do innych przedstawicieli tego segmentu, nowe dzieło Acera wyposażono w 15-calową matrycę, wbudowany napęd optyczny i dedykowany układ graficzny. Widać za sprawą tego modelu, tajwański producent rozwiązał wszystkie bolączki, jakie trapiły dotychczasowe ultrabooki.
Rzeczonym układem graficznym będzie układ Nvidia GeForce GT640 oparty na nowej architekturze Kepler. Nie zabraknie też technologii inteligentnego przełączania między wydajnym układem dedykowanym, a zintegrowanym, czyli Nvidia Optimus. Zdołaliśmy się dowiedzieć, że Acer M3 występować będzie w dwóch wersjach; ze standardowym twardym dyskiem i SSD, a także wyłącznie z SSD.
Widać powoli wkraczamy w nowy etap rozwoju ultrabooków. Dotąd poza kompaktowymi wymiarami, niezłym wyglądem i długim czasem pracy na baterii, urządzenia te miały niewiele do zaoferowania. Teraz nabierają pożądanych cech użytkowych. Cena nie jest jeszcze znana, ale zgaduję, że do najniższych należeć nie będzie.

Źródło: Acer