Ace – trzeci smartfon Nokii z Windows Phone

Podczas konferencji Nokia World 2011, która odbędzie się końcem października, producent ma zademonstrować trzy smartfony pracujące pod kontrolą systemu Windows Phone. Spodziewamy się oczywiście, że jest to dopiero początek współpracy z gigantem z Redmond i jeszcze nie raz usłyszymy o jej efektach. W każdym razie dotąd plotki i przecieki zasugerowały nam nazwy i specyfikacje tylko dwóch modeli (o rzekomych nazwach Searay i Sabre). Dziś dowiedzieliśmy się trochę na temat trzeciego zawodnika, modelu Ace.

Nokia Ace miałaby posiadać potężnym 4,3-calowy ekran AMOLED i moduł łączności HSPA+. Ponadto w grę wchodzi 8-megapikselowy aparat z optyką sygnowaną logo Carla Zeissa. Procesorem miałby być jednordzeniowy układ o taktowaniu 1,4 GHz, a pojemność baterii wynieść 1800 mAh. Jeśli zaś chodzi o pamięć wewnętrzną, to mówimy tu o 16 GB.

Smartfon miałby trafić do regularnej sprzedaży w pierwszym kwartale przyszłego roku. Potwierdzenia powyższej specyfikacji (jak i może i podania ceny) spodziewać się możemy jednak już niebawem, bo właśnie podczas konferencji Nokia World.

Źródło: SlashGear