ABC Data nie jest już wyłącznym dystrybutorem Xiaomi w Polsce

Firma Ingram Micro Poland od pewnego czasu stała się drugim autoryzowanym dystrybutorem marki Xiaomi w Polsce. Oznacza to, że firma ABC Data straciła dość lukratywny monopol na sprzedaż popularnych smartfonów. Dość powiedzieć, że w II kwartale bieżącego roku firma zaliczyła aż 140-procentowy wzrost sprzedaży urządzeń chińskiego producenta.
Co oznacza pojawienie się nowego dystrybutora dla nas, konsumentów? Obawiam się, że niewiele. Dominik Wierusz-Walknowski z ABC Data zapowiedział już, że wojny cenowej nie będzie i spadek marż nie jest przewidywany. Obaj dystrybutorzy dzielą ze sobą kanały sprzedaży. Osoby z branży dystrybucyjnej, w wypowiedzi udzielonej Polsowi Biznesu, powiedziały z kolei, że na ewentualne ruchy cenowe należy poczekać do 4. kwartału bieżącego roku, kiedy to Ingram Micro rozwinie swoje nowe koneksje.
Ingram Micro to firma, która odpowiada m.in. za wprowadzenie marki Nokia do Polski, a przy okazji jeden z największych światowych dystrybutorów. W najnowszym rankingu Fortune 500 sklasyfikowany został na 62. pozycji z przychodami w wysokości ponad 46 miliardów dolarów.
Już wkrótce na rynku ma pojawić się także trzeci oficjalny dystrybutor firmy Xiaomi. Należy pamiętać o tym, że niektóre duże polskie sklepy sprzedają smartfony i inne urządzenia firmy Xiaomi spoza dwóch oficjalnych kanałów.
 

Źródło: Puls Biznesu