9-latka stworzy grę RPG – projekt Kickstartera

Mackenzie Wilson postanowiła stworzyć grę RPG, aby udowodnić swoim starszym braciom, że mimo młodego wieku i tego, że jest dziewczynką potrafi tego dokonać. W projekcie na portaluKickstarterwspiera ją mama – Susan Wilson.

Dziewczynka jest obecnie w trzeciej klasie i jest wzorową uczennicą przynoszącą do domu same piątki. Od dziecka interesowały ją komputery, gry wideo oraz różnego rodzaju aplikacje. Mackenzie przyznaje, że znacznie bardziej interesują ją rzeczy jakie robią jej starsi bracia niż noszenie sukienek i zabawa lalkami. Dziewczynka prowadzi swój pamiętnik RPG, w którym zapisuje wszystkie pomysły i notatki dotyczące gry RPG, którą zamierza stworzyć – wszystkie informacje są ściśle tajne.

9-latka gra RPG kickstarterNowa gra ma powstać w oparciu o program RPG Maker. Dziewczynka twierdzi, że w przyszłości chce poznać wszystkie tajniki programowania, jednak aktualnie jest to zbyt trudne i rozpocznie swoją przygodę z programem, który nie wymaga od użytkownika takich umiejętności.

Dziewczynka podczas obozu RPG zamierza stworzyć grę dla dzieci w wieku od 9-12 lat, bo jak sama twierdzi większość gier RPG z tego przedziału wiekowego jest po prostu głupia i ciężko znaleźć coś ciekawego. Gra ma posiadać ciekawą fabułę, fajną grafikę i ma być pozbawiona nadmiaru przemocy oraz wulgaryzmów.

Celem finansowym projektu naKickstarter jest kwota 829 dolarów, która ma pokryć podstawowe koszty obozu RPG, nie wliczając dodatkowych opłat m.in. za nocleg. Do końca akcji pozostało jeszcze 25 dni, a dziewczynka zebrała już 21 558 dolarów.

Zebrana kwota znacząco przerosła wszelkie oczekiwania dotyczące projektu. Pieniądze w pełni pokryją koszty obozu oraz zakup laptopa, o którym marzy dziewczynka i jeszcze bardzo dużo zostanie. Gra ma trafić do osób wspierających kampanię Kickstartera kwotą 10 dolarów już w lipcu 2013 roku.

Jest to naprawdę ciekawy projekt, który pozwoli tej młodej damie na stworzenie wymarzonej gry z gatunku RPG. Dodatkowo kampania ma promować kobiety w takich dziedzinach tak technologia, nauka, inżynieria oraz matematyka i pokazać, że one też potrafią.

 

Źródło: kickstarter