80-calowy telewizor LCD Sharp’a

W trakcie tegorocznych targów IFA Sharp zaprezentował prototyp pierwszego na świecie85-calowego telewizora LCD 8K4K zdolnego wyświetlać obrazy w rozdzielczości 7680 x 4320 pikseli. Jako że transmisja programów telewizyjnych w tej rozdzielczości pozostaje pieśnią dalekiej przyszłości, producent postanowił zadowolić konsumentów telewizorem o nieprzeciętnej wielkości, ale dostosowanym do współczesnych standardów.
Telewizor Aquos LC-80LE632U, który właśnie został zaprezentowany przez Sharp’a, zostanie wyposażony w podświetlony diodami LED, 80-calowy ekran LCD pracujący w rozdzielczości Full HD 1920 x 1080 pikseli. Dzięki zaimplementowaniu technologii Fine Motion Enhanced częstotliwość odświeżania obrazu będzie wynosić 120 Hz, co przełoży się na wyeliminowanie efektu rozmycia. Kontrast dynamiczny będzie plasował się na poziomie 6 000 000:1. Wbudowany moduł WiFi umożliwi dostęp do takich aplikacji, jak Netflix, CinemaNow czy VUDU, a także do internetowego systemu pomocy Sharp’a – AQUOS Advantage Live. Dwa porty USB, w które telewizor zostanie wyposażony, pozwolą na odtwarzanie filmów bezpośrednio z przenośnego dysku twardego lub pendrive’a.
Sharp Aquos LC-80LE632U trafi na półki sklepowe już w październiku. Producent wycenił telewizor na 5500 USD (16 500 zł). Niemało, ale któż z nas nie chciałby podłączyć swojej konsoli czy komputera do takiego giganta?

Źródło: www.ubergizmo.com