7-calowy Samsung Galaxy Tab 3 zaprezentowany

Doniesienia na temat trwania prac nad mniejszym tabletem z rodziny Galaxy pojawiły się w sieci już jakiś czas temu. Jednak dopiero teraz znalazły ostateczne potwierdzenie, bowiem Samsung oficjalnie zaprezentował urządzenie.

Mniejszy Galaxy Tab 3 wyposażony został w 7-calowy ekran dotykowy, pracujący w rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Sercem tabletu jest dwurdzeniowy procesor taktowany częstotliwością 1,2 GHz. Urządzenie posiada 1 GB RAM-u i w zależności od modelu 8 lub 16 GB pamięci wewnętrznej. Dzięki wbudowanemu czytnikowi kart microSD pojemność tabletu można powiększyć o kolejne 64 GB.

Mierzący 111,1 x 188 x 9,9 mm tablet wyposażony został w 3-megapikselowy aparat zamontowany z tyłu urządzenia i 1,3-megapikselową kamerę przednią. Siedmiocalowy Galaxy Tab 3 dostępny będzie w dwóch wersjach – WiFi oraz WiFi/3G. Pierwsza waży 302 g. natomiast druga 306 g. Tablet działa pod kontrolą systemu operacyjnego Android 4.1 Jelly Bean.

Południowokoreański gigant zapowiedział, że wersja WiFi trafi do sprzedaży jeszcze w tym miesiącu. Wersja WiFi/3G pojawi się na półkach sklepowych w czerwcu. Samsung nie ujawnił jeszcze ceny siedmiocalowego tabletu Galaxy trzeciej generacji. Jako że specyfikacja urządzenia nie powala na kolana, to właśnie od niej zależeć będzie przede wszystkim to jak urządzenie się przyjmie.

Źródło: Cnet