55% polskich internautów korzysta z mobilnego dostępu do sieci

Ericsson Consumer Lab poinformował, że w Polsce użytkownicy mobilnego Internetu stanowią 55% wszystkich użytkowników sieci. Wyprzedzamy takie kraje jak Wielka Brytania (43%) czy USA (31%). Podstawowym urządzeniem, na którym surfujemy po Internecie jest laptop (79% użytkowników). Smartfony i tablety stanowią zaledwie kilka procent.
Zupełnie odwrotnie jest w USA i UK, gdzie za ich pomocą dostęp do sieci deklaruje odpowiednio 67% oraz 73% użytkowników. Co ciekawe, pomimo ponad 30% wzrostu penetracji smartfonów na rynku (z 25% do 58%) na przestrzeni dwóch lat (2009-2011), nadal najchętniej wybieranym urządzeniem do sufrowania po sieci są laptopy (w analogicznym okresie wzrost penetracji z 57% do 79%).
Większość ankietowanych (62%) twierdzi, że korzysta z mobilnego Internetu w domu. Dla ponad 85% badanych najistotniejszym czynnikiem przy zakupie takiej usługi jest jej zasięg. Wyniki są reprezentatywne dla 18,5 miliona Polaków na terenie całego kraju, w wieku 15-69 lat. Ankieta została przeprowadzona wyłącznie wśród Internautów.

Źródło: Ericsson