50 tys. dolarów za smartfon z Symbianem?

Światowa gospodarka boryka się z kryzysami. Bynajmniej nie oznacza to jednak, że brakuje osób, które byłyby skłonne zapłacić naprawdę spore pieniądze za, a konkretnie przeszło 170 tys złotych za, ot, chociażby nowy telefon. Tyle właśnie kosztować będzie Avantgarde Grand Premiere mobile phone, czyli nowy smartfon firmy Gresso, który właśnie trafia do sprzedaży.
W czym tkwi jego wyjątkowość? Niczego szczególnie nie znajdziemy z pewnością w specyfikacji technicznej. Producent właściwie unika jej podawania, bo najwyraźniej ma ona wyłącznie marginalne znaczenie z punktu widzenia grupy docelowej tego cacka. Wiemy tylko, że urządzenie działać będzie pod kontrolą Symbiana i właściwie na tym koniec. Uzasadnienie tak wysokiej ceny tkwi więc w rodzaju materiałów, które wykorzystano do stworzenia obudowy. Przeszło 150 gramów to czyste, 18-karatowe złoto, z którego wykonano zewnętrzną ramkę i przyciski. Płytka pomiędzy przyciskami to natomiast szafir.
Grand Premiere waży 190 gramów, a jego wymiary wynoszą: 121 x 46 x 12 mm. Do sprzedaży trafi tylko 30 sztuk. Każda z nich opatrzona zostanie certyfikatem autentyczności, potwierdzającym zarazem „fajność” właściciela 😉

Źródło: SlashGear