35-calowy monitor Acer Predator XZ350CU rozbudza wyobraźnię

Zakrzywione monitory zyskują coraz większą popularność. Krzywizna wpływa ponoć pozytywnie na skupienie myśli na wykonywanych zadaniach, a także redukuje uczucie zmęczenia oczu. Zakrzywiony ekran monitora Acer Predator XZ350CU to tylko jedna z jego pozytywnych cech.
Trudno mi sobie wyobrazić, aby monitor Acera miał nie spodobać się któremukolwiek z graczy. Ten 35-calowiec wyświetla obraz o rozdzielczości 2560×1080 pikseli za pośrednictwem matrycy VA. Urządzenie obsługuje technologię AMD Freesync, umożliwiającą synchronizowanie częstotliwości odświeżania obrazu z pracą karty graficznej od AMD. Kilka tygodni temu został zaprezentowany bliźniaczy monitor, wykorzystujący konkurencyjne rozwiązanie G-Sync od Nvidii. Acer Predator XZ350CUMaksymalna częstotliwość odświeżania, jaką uzyskuje panel wyprodukowany przez AU Optronics wynosi 144 Hz. Wariant monitora Acer Predator z G-Sync obsługiwał odświeżanie na poziomie 200 Hz dzięki możliwości „podkręcenia” tego parametru z poziomu sterownika Nvidii.
Czas reakcji G2G matrycy z podświetleniem W-LED wynosi 4 ms. Monitor oferuje jasność na poziomie 300 cd/m2 i kąty widzenia 172/178 stopni. Matryca zapewnia odwzorowanie 100% palety barw sRGB. Współczynnik kontrastu statycznego ma oscylować w granicach 3000:1.
Acer Predator XZ350CU wyposażony jest w dwa głośniki o pomocy 9 W i zapewne cztery porty USB 3.0 Podobnie jak model Predator Z35 z G-Sync, monitor posiadał będzie najpewniej wejścia obrazu DisplayPort oraz HDMI 1.4.
Cena pozostaje na razie tajemnicą, choć przewidujemy, że za mniej niż 4000 złotych go nie kupimy.

Źródło: guru3d