21-krotny zoom optyczny w nowym aparacie Praktica

Niemiecka firma Praktica ma w planach poszerzenie swojej oferty o nowy aparat cyfrowy z serii Luxmedia, którego nazwa będzie brzmieć 16-Z21C. Elementem wyróżniającym opisywany model na tle innych, znajdujących się w portfolio producenta, będzie 21-krotny zoom optyczny.
Urządzenie zostanie wyposażone w 16-megapikselową matrycę CMOS BSI. Dzięki zaimplementowanej w aparacie technologii optycznej stabilizacji obrazu, naturalne drżenie dłoni nie wpłynie na jakość wykonywanych przez nas zdjęć. Fotografie będziemy mogli oglądać na 3-calowym ekranie LCD TFT.
Luxmedia 16-Z21C umożliwi nam także nagrywanie filmów w formacie Full HD oraz wykonywanie zdjęć seryjnych w trybie Highspeed z prędkością 10 klatek/s. Urządzenie zostanie wyposażone w 128 MB wewnętrznej pamięci, którą to liczbę będzie można powiększyć dzięki wbudowanemu w aparat czytnikowi kart SD/SDHC/SDXC.
Wykonywanie zdjęć ułatwią nam funkcje takie, jak wykrywanie twarzy i uśmiechu czy ostrzeżenie o mruganiu, a także tryby scena inteligentna, PASM, AEB oraz D-Lighting. Luxmedia 16-Z21C zostanie wyposażony w złącza TV, HDMI oraz USB. Oprócz wspomnianego wyżej 21-krotnego zoom’u optycznego urządzenie będzie posiadać funkcję 5-krotnego powiększenia cyfrowego.
Aparat cyfrowy Luxmedia 16-Z21C pojawi się na półkach sklepowych najprawdopodobniej już w październiku, nie wiemy jeszcze jaka będzie jego cena.