1,4 mln aut trafi do serwisu. Winę ponoszą hakerzy

W ostatnim czasie w sieci pojawił się bardzo niepokojący amteriał – filmik pokazujący jak w prosty sposób można zhakować komputer samochodu marki Jeep. Obecnie ten materiał instruktażowy dla potencjalnego przestępu jest już niedostępny na YouTube. Niemniej, jak wiadomo, w sieci nic nie ginie. W każdym razie, w efekcie takiego wrogiego przejęcia można przejąć kontrolę nad wszystkimi kluczowymi elementami pojazdu – kierownicą, skrzynią biegów, a nawet hamulcami. Brzmi przerażająco? Oczywiście, że tak.
W bezpiecznych warunkach skuteczność takiego ataku zaprezentowali redaktorzy The Wired:

Koncer Fiar Chrysler szybko zareagował na doniesienia o tym wydarzeniu. W efekcie przygotowano wezwania do serwisu dla 1.4 mln pojazdów marek Jeep, Fiat i Chrysler. Chodzi o egzemplarze, na pokładzie których znajduje się 8.4-calowy ekran, stanowiący centrum obsługi pojazdu i centrum rozrywki (no dobra, zhakowanie radia może nie byłoby jeszcze taką klęską).
Serwis, co ciekawe, obejmować będzie wręczenie posiadaczom pojazdów… pendrive’a. Jego podłączenie poskutkuje zainstalowaniem aktualizacji systemu. Ciekaw jestem, ile zajmie hakerom złamanie i tych zabezpieczeń.

źródło: engadget