14 lub 45 złotych za soniczną szczoteczkę do zębów? Tak! Oto szczoteczki Seago

Na start trochę wiedzy ogólnej. Soniczne szczoteczki zaczęto produkować na dużą skalę już w 1992 roku. Stanowiły one zawsze lepszy wariant szczoteczki elektrycznej. Zwykłe szczoteczki elektryczne to szczoteczki obrotowe, które w ciągu 1 minuty mogą wykonać ok. 10 000 ruchów czyszczących. Szczoteczki soniczne to szczoteczki wibrująco-pulsacyjne, które wykonują nawet 40 000 tego rodzaju ruchów w tej samej jednostce czasu. Według badań szczoteczki tego rodzaju usuwają nawet 6 razy więcej płytki nazębnej niż szczoteczki manualne i 2 razy więcej niż zwykłe szczoteczki elektryczne. Działa na wyobraźnię?
Ceny szczoteczek sonicznych w Polsce zwalają z nóg. Najtańsze urządzenia to wydatek rzędu 180-200 złotych (choć nasi czytelnicy zwrócili jeszcze uwagę na „perełkę” w postaci szczoteczki AEG EZS 5664 za ok. 110 złotych). Udało mi się jednak znaleźć szczoteczki soniczne, które kupicie za ok. 14 i 45 złotych. Jedyny mankament? Należy zamówić je z Chin. Na szczęście sprzedaje je dobrze znany polskim internautom sklep Gearbest.
SEAGO SG – 915 to najtańsza szczoteczka soniczna, jaką kiedykolwiek widziałem. Z kodem HEA kosztuje zaledwie… 3.89 dolarów. Tak, nie ma tu żadnego przekłamania: ta soniczna szczoteczka do zębów kosztuje 14 złotych. W tej cenie warto chyba zaryzykować zakup „w ciemno”. Wykonuje ona 22 000 ruchów czyszczących na minutę, czyli połowę tego, co potrafi druga ze znalezionych przeze mnie szczoteczek. W przeciwieństwie do SEAGO SG – 507, zasilana jest baterią AAA, którą należało będzie dokupić. W zestawie ze szczoteczką również znajdziemy dwie wymienne końcówki myjące.SEAGO SG - 915 SEAGO SG – 507 to druga soniczna szczoteczka do zębów, którą możecie obecnie nabyć w tak dobrej cenie. Z kodem promocyjnym SG507 kupicie ją za 12.59 dolarów (zamiast 16.07 dolarów), czyli za dokładnie 45,50 złotych. Biorąc pod uwagę to, że wysyłka do Polski jest darmowa, a do ceny urządzenia niemal na pewno nie zostanie doliczony podatek VAT, to jest to naprawdę świetna okazja.SEAGO SG - 507SEAGO SG – 507 jest odporna na działanie wody (IPX6), co wydaje się dość naturalne. W zestawie ze szczoteczką otrzymamy dwie wymienne końcówki. Szczoteczka charakteryzuje się liczbą 40 000 „pulsów” na minutę, co jest naprawdę imponującym wynikiem. Szczoteczka jest oczywiście bezprzewodowa, zasilana wbudowanym akumulatorem i posiada diody sygnalizujące poziom naładowania.
AKTUALIZACJA: Wielu czytelników pytało nas o końcówki czyszczące. Otóż nie są to końcówki uniwersalne. Dodatkowe końcówki (oprócz tych dołączanych gratisowo w zestawach ze szczoteczkami) zamawiać będzie można w sklepie Gearbest od przyszłego tygodnia.
 

Źródło: inf. własna, Gearbest